میلیارد‌های جهان خود را برای روز قیامت آماده می‌کنند

مثبت نیوز – اواخر سال گذشته مشخص شد که “مارک زاکربرگ” در حال ساخت یک دژ مخفی ۱۰۰ میلیون دلاری است که در زیر مزرعه خود در جزیره هاوایی دفن شده و مجهز به انرژی، منابع غذایی و در‌های مقاوم در برابر انفجار است.

 

“فرانک واندرسلوت” کارآفرین حوزه سلامت و میلیاردر که ثروتمندترین مرد ایالت آیداهو محسوب می‌شود اخیرا مزرعه‌ای به مساحت ۲۰۰۰ هکتار به قیمت ۵۱ میلیون دلار را خریداری کرد.

هم چنین، گسام آلتمن” مدیرعامل شرکت  Open AI در سال ۲۰۱۶ میلادی گفته بود که او نیز با “پیتر تیل” کارآفرین و سرمایه گذار آلمانی-آمریکایی و بینانگذار شرکت پِی پَل توافق نظر دارد که برای آماده شدن به منظور روزی که جهان به پایان برسد باید کاری انجام دهند و هر دوی آنان املاکی را در نیوزیلند خریداری کرده اند.
زیبایی منظره نیوزلند و دورافتادگی جزیره آن را به انتخابی محبوب برای نخبگان سیلیکون ولی تبدیل کرده که به دنبال یک قلعه طبیعی برای آخرالزمان هستند که ترسی فزاینده با توجه به تشدید جنگ‌های منطقه‌ای و گرمای فزاینده تغییرات آب و هوایی می‌باشد.

“رید هافمن” از بنیانگذاران  لینکدین و پی پل به “نیویورک” گفته بود که یکی از ثروتمندترین افراد نیوزلند در جهان بی سر و صدا در حال ساخت پناهگاهی در آن کشور است. “راد دروری” مدیر اجرایی شرکت نرم‌افزار حسابداری نیوزیلندی زیرو که تحت حمایت تیل قرار دارد می‌گوید میلیارد‌های امریکایی “نیوزیلند را به عنوان یک راه فرار” در نظر می‌گیرند. “لری پیج” از بنیانگذاران گوگل نیز همانند تیل توانسته اقامت نیوزیلند را دریافت کند. گمی‌های دینولسکو” کارآفرین که مشهور است که یک استارت آپ ارز‌های دیجیتال را در زمان پاندمی گووید – ۱۹ در سال ۲۰۲۰ میلادی پشت سر گذاشت به همراه همسرش به نیوزیلند گریخت. بنا بر گزارش‌ها پناهگاه‌هایی در همیلتون، هانمر اسپرینگز و واناکا در نیوزیلند وجود دارند. با این وجود، گزینه‌های بیش تری در امریکا نیز وجود دارند از جمله دهکده‌ای مشرف به خلیج بیسکین در جنوب میامی که ترکیبی از سلبریتی‌ها و غول‌های تجاری در آنجا ملک خریداری کرده اند. جف بزوس میلیاردر آمازون و لورن سانچز نامزدش به زودی وقت شان را در آن منطقه مرفه نشین خواهند گذراند جایی که تام بردی ستاره سابق فوتبال امریکایی، ایوانکا ترامپ دختر دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین امریکا و خولیو ایگلسیاس خواننده مشهور همگی همسایگان یکدیگر خواهند بود.

سومین مرد ثروتمند جهان امسال نه یک بلکه دو ملک همسایه را در ایندیان کریک در میامی در ایالت فلوریدا به قیمت مجموعا نزدیک به ۱۵۰ میلیون دلار خریداری کرد. برای معدود نام‌های نخبه‌ای که آماده شدن برای آخرالزمان را آغاز کرده اند امتیازاتی وجود دارد که احتمالا سخنی از آن به میان نیامده است. “داگلاس راشکوف” نویسنده عرصه فناوری، مدرس دانشگاه و نظریه پرداز رسانه‌ای امریکایی اخیرا در یک جلسه محرمانه در امریکا حضور داشته که طبق توصیف او در آن پنج “مرد فوق ثروتمند” در مورد این که چگونه می‌توانند بهتر پناهگاه‌های آخرالزمانی خود را آماده کنند با پرسش‌هایی مانند این که “چگونه می‌توانم پس از آن حادثه اقتدار خود را بر روی نیروی امنیتی ام اعمال کنم” مواجه شده بودند.

تعداد زیادی از شرکت‌ها آماده پاسخگویی به این تقاضا هستند از جمله “رایزینگ اس” که اعلام کرده ۱۴ پناهگاه در نیوزیلند ساخته است. شرکت “سروایوِل کاندو” سیلو‌های موشکی متروکه ایالات متحده را به زیرزمین‌های بقا تبدیل می‌کند. شرکت “آپیدِم” مستقر در جمهوری چک پناهگاه‌های “فوق العاده لوکس” را برای میلیاردر‌ها در هر نقطه از جهان ارائه می‌دهد.

در سالیان اخیر افراد ثروتمند بیش تری در حال خرید جزایر یا دست کم بخش بزرگی از آن مناطق بوده اند.  “ریچارد برانسون” بنیانگذار و رئیس مجموعه شرکت‌های ویرجین و “جانی دپ” بازیگر مشهور هالیوودی در فهرست مالکان سرشناس جزایر خصوصی در کار خانواده‌های  ثروتمندی مانند دیزنی و دوپانت قرار داشته است.

mosbatnews

دیدگاهتان را بنویسید

مثبت نیوز

حامی بخش خصوصی و هنرمندان است.

تازه‌ترین خبرها

۱۳۹۰ - تمامی حقوق این تحریریه آنلاین برای پایگاه مثبت نیوز محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا مجاز نمی باشد.