آمار پروازی شرکت های هواپیمایی

مثبت نیوز – در شش ماهه اول سال جاری 165 هزار و 746 نشست و برخاست انجام شده که 1 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

 

همچنین در این مدت 18 میلیون و 873 هزار و 116 مسافر از طریق حمل‌ونقل هوایی جابجا شده‌اند که نشان‌دهنده کاهش 2 درصدی جابجایی مسافر در مقایسه با نیمه نخست سال 1401 است. در بخش جابجایی بار با وجود افت جابجایی مسافر، شاهد تغییری قابل توجه نیستیم. اما نکته قابل توجه در این گزارش، عملکرد شرکت‌های هواپیمایی در زمینه تاخیر و ابطال پروازها است.

در بین شرکت‌های هواپیمایی ایران، هواپیمایی سپهران با کمترین متوسط تاخیر (53 دقیقه) در صدر فهرست شرکت‌های با کمترین میزان تاخیر قرار گرفته است.

در شهریور ماه سال 1402، سپهران 655 پرواز انجام داده که 25 درصد آن (164 پرواز) با تاخیر 30 دقیقه و بیشتر انجام شده است.

همچنین سپهران عنوان نخست کمترین تاخیر را در فرودگاه پرتردد نجف بدست آورد.

هواپیمایی سپهران در این رده بندی بالاتر از شرکت‌های مطرح جهان همچون قطر ایرویز، ترکیش ایرلاین، فلای دبی و حتی هواپیما ملی عراق قرار گرفت.

هواپیمایی سپهران بیش از ۲۰۸ پرواز در ماه به فرودگاه نجف از تهران و مشهد انجام می دهد.

هواپیمایی سپهران در طرح نوروزی سفرها از 24 اسفند 1402 تا 16 فروردین 724 لگ پروازی به مقاصد داخلی تهران، مشهد، رشت، تبریز،کرمانشاه، اصفهان، شیراز، بندرعباس، قشم، کیش، چابهار و مقاصد خارجی نجف، بغداد، مسقط، تفلیس، ایروان را در ایام نوروز انجام داد.

تعداد مسافران جابجا شده توسط این ایرلاین 92 هزار و 950 نفر بوده است. مجموع ساعت‌های پروازی هواپیمایی سپهران نیز 1211 ساعت بوده است.

سپهران با در اختیار داشتن بیشترین هواپیمای بوئینگ 737 در بین ایرلاین‌های داخلی میانگین تاخیر 6 دقیقه‌ای را برای پروازهای نوروز ثبت کرده است.

سازمان هواپیمایی کشوری از ثبت میانگین تاخیر 15 دقیقه‌ای در پروازهای نوروز 1403 خبر داد.

mosbatnews

دیدگاهتان را بنویسید

مثبت نیوز

حامی بخش خصوصی و هنرمندان است.

تازه‌ترین خبرها

۱۳۹۰ - تمامی حقوق این تحریریه آنلاین برای پایگاه مثبت نیوز محفوظ می باشد و کپی برداری از محتوا مجاز نمی باشد.