گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
 
 
گزارش مثبت نیوز از مراحل ضبط برنامه کتاب باز در روز جمعه 15 مردادماه شکل گرفت.

کتاب باز یکی از برنامه های موفق صداوسیما در سال 95 است که توانسته مخاطبان زیادی را جذب کند.
به گزارش مثبت نیوز، ضبط قسمت ها ها به دلیل بازی امیرحسین صدیق در یک فیلم در روزهای جمعه و بعضی وقت ها پنجشنبه ها صورت می گیرد.
در هر روز 5 یا 6 قسمت ضبط می شود. که مهمانان این جمعه به ترتیب: علی ملاقلی پور، عباس غزالی، پویا امینی، افسانه بایگان، رامین راستاد و عمار تفتی بودند. ضبط هر قسمت به طور متوسط یک ساعت زمان می برد.
در استودیو کتاب باز صمیمیت و گرمی موج می زند و انرژی آقای صدیق و رضاییان به شدت مثبت و عالیست.
حضور مثبت نیوز در پاتوق کتاب باز به شدت دلچسب و به یادماندنی بود.
کتاب باز یکشنبه تا پنج شنبه ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می شود.
در ادامه گفتگوی مثبت نیوز را می خوانید.
*گفتگو با محمدرضا رضاییان(تهیه کننده و کارگردان):

آیا ساخت چنین برنامه هایی با درآمدزایی همراه است؟
به هیچ عنوان درآمدی ندارد و باتوجه به هزینه هایی که فکر می کریدم پروژه لازم دارد از قبیل دکور و آیتم های متعدد، هزینه های دیگری هم اضافه شده که حتی ممکن هست هزینه های اصلی را هم پوشش ندهد.

جذب حامی مالی برای برنامه؟
جذب اسپانسر برای این فصل نداریم چون در پایان فصل قرار داریم و نزدیک ۴۰ قسمت دیگر برنامه تمام می شود و حضور اسپانسر نیازمند یک طراحی است و صرفا موافق این نیستیم که نماد، لوگو و اسمی از اسپانسر وجود داشته باشد و بخواهد در مقابل اون پولی پرداخت کند. ترجیحمان این است که چون کتابی هستیم و برای تمام بخش ها، پلاتوها و گفتگوها طراحی داریم ترجیح ما این است که برای این بخش هم طراحی داشته باشیم اسپانسر هم بخشی از میزانسن و سناریو اصلی ما باشد.

تا این لحظه کار راضی کننده بوده و بازخوردهای خوبی به همراه داشته؟

به شدت راضی کننده بوده انتظار خودمان تا این حد نبود، هم مخاطب ها بازخورد خوبی می دهند و هم اهالی کتاب اقبال ویژه دارند به این برنامه که برنامه خودشان است و اهالی هنر و رسانه هم نسبت به یک برنامه کتابی نگاه مثبتی داشتند.

پخش از شبکه نسیم چه تاثیری داشته؟
اگر شبکه دیگه ای بودیم سناریویی که طراحی می کردیم متفاوت بود ما در شبکه ای با شعار نشاط و سرگرمی برنامه را روی آنتن می بریم و دغدغه اصلی ما این هست که سرشار از نشاط باشد، شبکه نسیم هم نشاط دارد و هم هیجان ما نمی توانستیم برنامه کتابی را سرشار از هیجان بکنیم، می شد با مسابقه راه اندازی کردن برنامه را پر هیجان کرد اما ترجیج این بود فاصله را با بیننده کمتر بکنیم و آن چیزی که لازم است یعنی نشاط را به کتاب برگردانیم و به مخاطب برنامه ای را نشان بدیم که پراز نشاط باشد انرژی مجری انرژی خوبی باشد آیتم ها همینطور و برنامه را به طراحی یک پاتوق دیدیم. کسی که در پاتوق مهمان مجری برنامه می شود در یک فضای مملو از نشاط قرار بگیرد به این خاطر فکر می کنم این شبکه بستر خوبی برای همچین برنامه ای است و اگر در شبکه دیگه ای بودیم برنامه فرق می کرد.

همکاری با آقای صدیق و دلایل انتخاب ایشان؟
همکاری با آقای صدیق یک همکاری دلچسب است به این خاطر که با یک هنرمندی مواجه هستیم که دغدغه برنامه را دارد و اصلا دلیل پذیرفتن این برنامه دغدغه ایشان است و اعلام می کنم از لحاظ مالی برای ایشان منفعت چندانی ندارد. دستمزدشان را با دیگر همکاران مقایسه بکنیم دستمزد پایینی دریافت می کند یا حداقل دستمزد عجیب و غریبی نیست.
اولین باری که با آقای صدیق صحبت کردم از کانسپت برنامه استقبال کردند در مواجه بعدی ایشان نگاهشان این بود که می خواست خمس و زکاتی در فضای هنری داشته باشد و می گفت با اعتباری که در بازیگری به دست آوردم می خوام در کتاب خرجش بکنم فقط باید با مشاورانی همفکری بکنم که استاد ایشان که استاد همه ما هستند خانم برومند با ایشان مشورت کرده بودن خانم برومند فرموده بودند هر برنامه دیگه به شما پیشنهاد اجرا داده بود من به تو می گفتم این کار رو نکن ولی این برنامه چون برنامه کتابی است حتی اگر در بازیگری بهت لطمه هم بخوره بهت پیشنهاد می کنم این کار را انجام بده و چون فرهنگ ما از کتاب خالی شده و مردم ما به کتاب نیاز دارند و اگر بشود با این برنامه کمک کرد یک کمک بزرگی هستش.

دلیل انتخاب من برای انتخاب آقای صدیق این بود امیرحسین یک بازیگر شرین برای مردم است قصه های تابه تا، کتب فروشی هدد، تهران۱۱، آب پریا و ... امیرحسین بازیگری هست که بون نوسان شیرین بوده و انرژی مثبت بوده یک آدمی با این پتانسیل برای این برنامه فوق العاده هستش و البته ما خیلی امیرحسین را صادقانه در برنامه داریم امیرحسین دو ویژگی در برنامه دارد که ویژگی های شصی خودش هم هست یک: صادق دو: موادب و این ادب امیرحسین یکی از بازخوردهایی بوده که ما در برنامه داشتیم. برخورد امیرحسین در برنامه یک برخورد کتابی و سرشار از ادبیات هست آن هایی که کتاب می خوانند در طول زمان چنین ادبی رو درشون رسوخ می کنه به همراه فضایگرم و توانمندی ایشون برای پلاتوها و شناخت میزانسن خلق موقعیت ها و بعضا با ایده های خودش این کار را انجام می دهند و این باعث شده ایشان مجری موفقی باشند.

برای فصل بعد برنامه با تغییراتی همراه خواهد بود؟
فصل یک را تا محرم اوایل مهرماه داریم و طی صحبت اخیر که با مدیریت شبکه آقای کرمی داشتم انشاءالله برای فصل بعدی تغییراتی را خواهیم داشت در کنار نشاط فعلی هیجان را هم اضافه خواهیم کرد.

یک خبر ویژه به مخطب های مثبت نیوز؟
ما انشاءالله در محرم و صفر با بعداز محرم و صفر سعی می کنیم برنامه را راه اندازی بکنیم و در فصل بعدی قطعا یک مسابقه ویژه که در تلویزیون برگزار نشده برای کتاب را در این برنامه خواهیم داشت.


*گفتگو با امیرحسین صدیق(مجری):

تاثیر کتاب خوانی بر روی جامعه؟
مطمئنا تاثیر صددرصد دارد وقت هایی که این برنامه پخش می شود و یا صحبت کتاب می شود می گویند با این شرایط اقتصادی و مالی نمی شود در صورتی که اگر فکر کنند می فهمند مشکل اصلیمان مشکل فرهنگی هست و دلیل اصلی آن فقر کتاب و کتاب خوانی، اگر به این فکر کنیم می فهمیم با یک ذره مطالعه چقدر فرهنگمان بالاتر می رود و مشکلاتمان حل می شود.

برنامه کتاب باز اثرگذار بوده؟
دارد سعی می کند البته یک برنامه نخواهد توانست یک جامعه را متحول کند و همین که باعث شود مردم کمی درباره کتاب فکر کنند برای ما کافی است.

بازخورها خوب بوده؟
دیگران باید درباره ما بگویند من می توانم بگم ما خیلی خوبیم بهترین بودیم به به من چقدر قشنگم قربون دست و پای بلورین برناممون برم من! دارم تمام تلاشم را می کنم نه تنها من بلکه بقیه عوامل هم دارند تلاش می کنند. امیدوارم تلاش تک تک عوامل جواب بدهد.

تفاوت پخش از شبکه نسیم با شعار نشاط و سرگرمی یا شبکه های دیگری مثل شبکه چهار(فرهیختگان) هفت(آموزش)؟
ما روز اول که با اتاق فکرمان صحبت می کردیم قصد اصلی ما این بود که فرار کنیم از این ژست روشن فکری که هرکس درباره کتاب و کتاب خوانی حرف می زند باید ژست روشن فکری داشته باشد. من هم برای بازی در یک فیلم سر و ریشم را بلند کردم در غیر این صورت قرار نبود این شکلی باشم. اینکه ژستش را بگیریم ما با مردم عدی فرق می کنیم نیست.
همه باید کتاب بخوانند و لذت ببرند و یکی از سالم ترین سرگرمی ها کتاب است.

آیا کتاب فقط رمان و داستان هستش یا کتاب های تخصصی هم مدنظر برنامه می باشد؟
تخصصی، رمان و داستان اصلا مجله و روزنامه بخوانید چشمشان عادت می کند و به اطلاعاتشان افزوده می شود حتی مطالعه در فضای مجازی اگر ماخذ و منبعش معلوم باشد جزو مطالعه محسوب می شود.

نویسنده مورد علاقه ایرانی و خارجی؟
داخلی: محمود دولت آبادی و خارجی: کتابی که اخیرا خواندم و تاثیر گرفتم خالد حسینی نویسنده افغان که کتاب هایبادبادک باز هزارخورشید تابان نوشته است.

پیشنهاد یک کتاب؟
هر کتابی که برایشان لذت بخش هست و چیزی بهشان اضافه می کند بخوانند انقدر زمینه کتاب و کتاب خوانی وسیع هست که آن چیزی که علاقه دارند بخوانندن ما الان صحبتی که با آقای ملاتقلی پور می کردیم این بود که واقعا بخواهند زور کنند خودشان را که یک یک مطلبی که دوست ندارند بخوانند کار سختی هست.
اگر مبحث مورد علاقشا ران پیدا بکنند و کتابش را بخوانند مطمئن باشند وارد یک دنیای دیگر می شوند و بعدا لذتش را می برند.

نقش مثبت اندیشی در زندگی و کار؟
من مدت هاست دارم فکر می کنم خوبه به طرف نیکی، خیر و مثبت بودن پیش برویم و مثبت بینیم، مثبت حرف بزنیم و مثبت رفتار کنیم امیدوارم همه تلاش را کنیم به این سمت بریم.

دوست دارین چه تغییراتی در برنامه شکل بگیرد؟

دوست دارم بچه های بااستعداد دیگر هم به تیم مان اضافه بشوند و امکان مالی داشته باشیم بتوانیم برنامه با آیتم های متنوع که فکرش را داریم ولی امکان مالی را نداریم بکنیم از همه دوستان کمک بگیریم و همه کتاب بازها در برنامه سهیم و شریک باشند و یک ذره تایمش را بیشتر کنند.

در هنرمندانی که حاضر شدند در برنامه به کدامشان لقب کتاب باز یا عاشق کتاب را می دهید؟
آن هایی که دیدم کتاب می خوانند میگن ما کتاب نمی خوانیم چون قبلا خیی بیشتر کتاب می خواندند و الان هرشب کتاب می خوانند اصلا جزو مطالع به حساب نمیارند. بعضی از چهره ها گفتن ما کتاب کمتر می خونیم که به نظر من ایرادی هم ندارد ولی همین که به این فکر می کنند وقت بزارند خیلی خوب است. ما در برنامه قرار نبوده کسی را موآخذه بکنیم اینکه بگیم چرا نمی خونی؟ باید بخونی؟ ما فقط گپ می زنیم چرا کتاب خوبه؟ و چرا حال خوب منتقل می کند فقط همین.

یک خبر ویژه به مخاطبان مثبت نیوز؟
من قول داده بودم امسال وقت بزارم یک نمایشگاه مجسمه با چوب بگذارم دارم تلاش می کنم تکمیل شود و برگزار کنم.

در ادامه تصاویر مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز را مشاهده می کنید.
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
گزارش مثبت نیوز از پشت صحنه کتاب باز با اجرای امیرحسین صدیق+گفتگو+گزارش تصویری
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 7452
 


 
 
 
حمید حامی

تاریخ: جمعه13مرداد1396

مکان: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران

ساعت: 19:00

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها(ریال) 400,000 500,000 700,000 750,...

 
محسن یگانه

تاریخ: جمعه30تیر1396

مکان: مرکز همایشهای برج میلاد

ساعت: 18:00و22:00

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها(ریال) 400,000 550,000 650,000 800,...

 
سعید شهروز

تاریخ: جمعه30تیر1396

مکان: حیاط هنر (کاخ نیاوران)

ساعت: 20:00

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها(ریال) 500,000 600,000 700,000 800,...

 
سامان جلیلی

تاریخ: چهارشنبه11مرداد1396

مکان: مرکز همایشهای برج میلاد

ساعت: 22:00و18:00

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها(ریال) 450,000 550,000 650,000 800,...

 
علی عبدالمالکی

تاریخ: چهارشنبه11مرداد1396

مکان: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران

ساعت: 22:00

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها(ریال) 550,000 650,000 700,000 750,...

 
لامبورگینى

تاریخ: پنجشنبه۲۲تیرتاجمعه۰۶مرداد

مکان: پردیس تئاتر شهرزاد - سالن دو

ساعت: ۲۱:۳۰

اطلاعات جزئی: ۱ ساعت بها: ۳۵,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ تومان نویسنده و کارگردان:...

 
نامه های عاشقانه از خاورمیانه

تاریخ: پنجشنبه۰۵مردادتایکشنبه۰۵شهریور

مکان: تئاتر مستقل تهران

ساعت: ۲۱:۰۰

اطلاعات جزئی: ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه بها: ۳۵,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ تومان نویسنده:...

 
شرق دور شرق نزدیک

تاریخ: پنجشنبه۰۵مردادتاسه‌شنبه۳۱مرداد

مکان: پردیس تئاتر شهرزاد - سالن یک

ساعت: ۲۰:۳۰

اطلاعات جزئی: ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه بها: ۵۰,۰۰۰ تومان نویسنده و ...

 
نمایش اگه بمیری

تاریخ: یکشنبه۰۱مردادتاسه‌شنبه۳۱مرداد

مکان: ایرانشهر - سالن استاد ناظرزاده کرمانی

ساعت: ۲۱:۰۰

اطلاعات جزئی: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه بها: ۳۵,۰۰۰ تومان نویسنده: فلوریان ...

 
زبان تمشک های وحشی

تاریخ: دوشنبه۰۹مردادتاچهارشنبه۰۸شهریور

مکان: تماشاخانه پالیز، سالن ۱

ساعت: ۱۸:۴۵

اطلاعات جزئی: ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه بها: ۴۰,۰۰۰ تومان نویسنده: نغمه ...

 
مرگ خاموش

تاریخ: تیر96

مکان: فرشید اعرابی

ساعت:

اطلاعات جزئی: او پیش از این آلبوم‌های «پنهان»، «سکوت راوی» و «به ...

 
باور

تاریخ: تیر96

مکان: سعید پاشا

ساعت:

اطلاعات جزئی: ترانه سرا: امیر یگانه، میلاد خسروی، بهار، اسماعیل ...

 
فروغ

تاریخ: خرداد96

مکان: علیرضا قربانی

ساعت:

اطلاعات جزئی: ترانه سرا: فروغ فرخزاد، مولانا، مسعود کلانتری، علیرضا ...

 
یعنی درد

تاریخ: خرداد96

مکان: رضا صادقی

ساعت:

اطلاعات جزئی: ترانه سرا: رضا صادقی، بابک بابایی، صابر قدیمی، حدیث ...

 
چه حال خوبیه

تاریخ: تیر96

مکان: سامان جلیلی

ساعت:

اطلاعات جزئی:

 
چگونگی

تاریخ: 30تیر1396تا04مرداد1396

مکان: گالری سایه

ساعت: 11تا22

اطلاعات جزئی: مجموعه‌ای از آثار مجسمه، طراحی و نقاشیِ سه هنرمند ...

 
دَمیک

تاریخ: 30تیر1396تا04مرداد1396

مکان: گالری هپتا

ساعت: 11تا20

اطلاعات جزئی:

 
100 اثر از 100 هنرمند

تاریخ: 30تیر1396تا25مرداد1396

مکان: گالري گلستان

ساعت: 16تا20

اطلاعات جزئی:

 
کهکشان‌های کوچک

تاریخ: 30تیر1396تا05مرداد1396

مکان: نگارخانه آتشزاد

ساعت: 16تا20

اطلاعات جزئی: مجموعه ای از عکس های حسین موسوی صدر با عنوان " کهکشان ...

 
سایه‌سار

تاریخ: 30تیر1396تا05مرداد1396

مکان: گالری فردا

ساعت: 16تا20

اطلاعات جزئی: