سیداحمد خاتمی در نماز جمعه تهران
راه حل مشکل، ارتباط با آمریکا و کدخدا نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۳
 
راه حل مشکل، ارتباط با آمریکا و کدخدا نیست
 
مثبت نیوز - خطیب نماز جمعه تهران گفت: این که بگویم آمریکا "نه" و اتحادیه اروپا " آری" با عبرت نمی‌سازد؛ همان گونه از گذشته عبرت گرفتیم از برجام هم عبرت بگیریم.

حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران با بیان اینکه ماه مبارک رمضان سکوی بازیابی خویش است، گفت: از سکوی ماه رمضان بالا بروید، خودتان را پیدا می‌کنید. گمشده تان که نفس‌تان است، پیدا می‌شود.

اعضا و جوارح را به مهمانی خدا ببریم
وی ادامه داد: ما دو گونه نخوردن و نیاشامیدن داریم. نخست آنکه چیزی در دسترس ما نیست تا بخوریم که این روزه نیست. بحث بعدی نخوردن و نیاشامیدن که هدفمند است؛ یعنی اینکه غذا لذیذ در کنارتان است و خدا می‌گوید نخورید، شما هم می‌گویید، چشم و نمی‌خورید. این اسمش روزه است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به ماه رمضان اظهار داشت: در ماه رمضان، اعضا و جوارح را به مهمانی خدا ببریم. در ماه رمضان زبان نباید هرچه می‌خواهد بگوید و چشم به هرجا که می‌خواهد ننگرد. روزه سپر آتش است. در ماه رمضان آن چنان که نمی‌خورید و نمی‌آشامید، گناه هم نکنید.

باید از خروج امریکا از برجام عبرت بگیریم
خاتمی خطاب به مدیران صداوسیما تصریح کرد: از مدیران رسانه‌ها می‌خواهم در ماه رمضان، حواس‌شان به محتوای برنامه‌ها و فیلم و سریال‌هایی که پخش می‌کنند، باشد. مردم با دیدن آن‌ها به معنویت برسند. بحث دیگر فضای مجازی است. این فضا را به سمتی نبرید که به دعوا‌های شخصی برسد. آن را درست مدیریت کنید.

وی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به خروج برجام خاطرنشان کرد: اخبار را شنیدید، تحلیل‌ها هم را شنیدید. مطلب اول، عبرت‌های این حادثه است. همانگونه که از گذشته عبرت گرفتیم از این حادثه هم باید عبرت بگیریم. دشمنان دین مطلقا قابل اعتماد نیستند. کسی دین و مبنا ندارد، معنا ندارد پای ارزش‌ها بایستد و زیر قولش می‌زند.

دشمنان دین سر و ته یک کرباس هستند
امام جمعه موقت تهران افزود: این عبرت نشان داد بیگانگان غیرقابل اعتماد هستند. برای آینده حواسمان باشد. دشمنان دین سر و ته یک کرباس هستند. اینکه آمریکا «نه» و اتحادیه اروپا «آری» با عبرت نمی‌سازد.

خاتمی با بیان اینکه اتحادیه اروپا در بدعهدی از آمریکا جای خود را دارد، ابراز داشت: قرار بود بیایند و سرمایه گذاری کنند، آمدند؟ ما یک کلمه در قراردادمان از اقتدار موشکی نگفتیم، اما این‌ها در این اقتدار فضولی می‌کنند. مقام معظم رهبری چند هفته مهلت داده‌اند، اگر آن‌ها به تعهدات خود عمل نکنند، ملت در این قرارداد نخواهند ماند.

راه حل مشکل ارتباط با آمریکا و کدخدا نیست
وی با بیان اینکه مذاکرات دو ساله نشان داد این‌ها در قرارداد نمی‌مانند، عنوان کرد: آن‌ها که فکر می‌کنند با ارتباطات بیگانگان مشکلات را حل می‌کنند! روز اول برجام دیدید که روزنامه‌ها چه گل و بلبلی راه انداختند و گفتند ناجی آمد. راه حل مشکل ارتباط با آمریکا و کدخدا نیست. راه حل ارتباط با خدا و مردم خدا باور است. به حمدالله مردم ما با این رهبری که دارند مشکلات را پشت سر خواهند گذاشت.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: آقا فرمودند: عزت و اقتدار مردم باید حفظ شود که رسانه‌ها نقش مهمی در این امر دارند.

آمریکا از آغاز در پی براندازی نظام بود
خاتمی با بیان اینکه ترامپ در سخنرانی خود ۱۰ دروغ گفت، یادآور شد: حرف همان است که رهبر بزرگ ملت گفتند: «آمریکا غلط می‌کند». آقای ترامپ هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ گویا امام زنده شده که آمریکا شیطان بزرگ است و هیچ غلطی نمی‌تواند کند.

وی با تاکید اینکه این جماعت درس گرفته مکتب حسین است، بیان کرد: آمریکا از آغاز در پی براندازی نظام بود. هشت سال جنگ تحمیلی و هشت سال فتنه ۸۸ این را نشان داده است. رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: در طول این چند سال، بدترین تحریم را بر ایران داشتیم، اما ایستادند.
اسراییل دیوانگی کند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم

خطیب نمازجمعه این هفته تهران یادآور شد: به تعبیر آقا، آینده این مردم روشن است و بحران‌‌‌ها را به یاری خدا تبدیل به فرصت خواهیم کرد و دایره مقاوت را در جهان را خواهیم گشود. دشمنان ایران، ایران را همان ضعیف منطقه زمان شاه می‌خواهند.

خاتمی با بیان اینکه حرف‌‌های ترامپ نشان داد بیشتر از اینکه از اقتدار هسته‌‌‌ای ناراحت باشد از اقتدار موشکی و منطقه‌ای ما ناراحت است، عنوان کرد: ما کاری به سلاح هسته‌‌‌‌ای نداریم اما جمهوری اسلامی رو به روز به اقتدار موشکی خود خواهد افزود تا رژیم صهیونسیتی خوابش نبرد، تا اگر دیوانگی کند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم.

حامیان ترامپ اسرائیل، عربستان، بحرین، امارات و دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس هستند

وی با بیان اینکه این حادثه بصیرت ما را بالا برد، گفت: قبل از به روی کار آمدن دولت یازدهم آقا فرمودند که چشمم آب نمی‌خورد اما خب بروند و مذاکره کنند، این کار فایده‌اش این است که مردم یک صدا در مرگ بر آمریکا شدند. آقای ترامپ شما گفته بودید مرگ بر آمریکا در ایران کمتر شنیده می‌‌‌شود امروز این صدا بشنو (شعار مرگ بر امریکا).

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به همپیمانان آمریکا در منطقه اظهار داشت: اردوگاه حامیان ترامپ در منطقه رژیم صهیونیستی، عربستان، بحرین، امارات متحده عربی و دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس هستند؛ شما ننگی برای خودتان ثبت کردید، همراه با رژیم صهیونیستی شدید و به شما هشدار می‌‌‌دهم اگر حادثه در منطقه پیش آمد، شما پیش مرگ آمریکا خواهید همان طور که مالتان به غارت رفت، جانتان هم به غارت می‌‌‌‌رود.

اگر به حرف رهبری گوش بدهیم می‌بریم

خاتمی با بیان اینکه انسجام داخلی و جدایی از اختلافات یک فریضه واجب است، تصریح کرد: وحدت زیر پرچم ولایت فقیه باید شکل بگیرد. باید منافع شخصی و حزبی کنار گذاشته شود. اگر به حرف رهبری گوش بدهیم می‌بریم، گوش ندادیم می‌بازیم. رهبری نهایت تلاششان را کردند، مذاکره‌‌‌‌‌کنندگان ما هم تمام تلاش‌شان را کردند، با حسن نیت جلو رفتند، آقا فرمودند تعهد کتبی بگیرید، نگرفتند این شد.

وی با اشاره به پیروزی مقاومت در انتخابات پارلمانی لبنان خاطرنشان کرد: پیروز حزب‌‌‌الله و مقاومت پیروزی بزرگی بود و ماتم و عزای رژیم جلاد عربستان و هارون منطقه را که پول‌‌‌ها خرج کرد تا این اتفاق نیفتند را به ارمغان داشت، این پیروزی را به مردم لبنان، رهبر مقامت سید حسن نصرالله و رئیس‌‌‌جمهور این کشور تبریک می‌‌گویم.

امام جمعه موقت تهران با بیان این سوریه به خوبی پاسخ اسرائیل را داده است، ابراز داشت: سوریه کشوری است که هفت سال درگیر جنگ است اما شجاعانه جلوی حملات موشکی رژیم صهیونیستی را می‌گیرد و شهرک‌های صهیونیستی را به شهرک ارواح تبدیل می‌کند، دست شما درد نکند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 12231
 


 
 
 
کیتارو

تاریخ: ۱۶تا۱۸اردیبهشت

مکان: تالار وزارت کشور

ساعت: ۲۱:۰۰

اطلاعات جزئی: بها: ۴۰۰,۰۰۰، ۳۵۰,۰۰۰، ۳۲۰,۰۰۰، ۳۰۰,۰۰۰، ۲۸۰,۰۰۰، ...

 
گروه لیان

تاریخ: 23و24اردیبهشت

مکان: تالار وحدت

ساعت: 21:30

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها (ریال) 450,000 550,000 650,000 750,...

 
فرزاد فرزین

تاریخ: جمعه7اردیبهشت

مکان: مرکز همایشهای برج میلاد

ساعت: 19:00و21:30

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها (ریال) 450,000 550,000 650,000 950,...

 
لودوویکو اینائودی

تاریخ: اردیبهشت97

مکان: تالار بزرگ کشور

ساعت: ۲۱:۳۰

اطلاعات جزئی: مدت زمان اجرا: 120دقیقه بهای بلیط : , 100,000 تومان ...

 
گروه دارکوب

تاریخ: شنبه12یکشنبه13اسفند1396

مکان: تالار وحدت

ساعت: 21:30

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها (ریال) 500,000 600,000 700,000 800,...

 
مرد شده

تاریخ: ۱۶فروردین۱۴اردیبهشت

مکان: تالار مولوی - سالن اصلی

ساعت: ۲۱:۰۰

اطلاعات جزئی: بها: ۲۵,۰۰۰ تومان نویسنده، طراح و کارگردان: آسو ...

 
کوروش

تاریخ: ۱۵فروردین۱۵اردیبهشت

مکان: تالار وحدت

ساعت: ۱۸:۳۰

اطلاعات جزئی: بها: ۸۰,۰۰۰، ۶۵,۰۰۰، ۵۵,۰۰۰، ۵۰,۰۰۰، ۴۰,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ ...

 
برادران واچوفسکی

تاریخ: ۱۶تا۲۷فروردین

مکان: خانه نمایش دا

ساعت: ۲۰:۳۰

اطلاعات جزئی: بها: ۲۵,۰۰۰ تومان نویسنده: حامد اسلامی کارگردان:...

 
دپوتات

تاریخ: ۷تا۳۰فروردین

مکان: پردیس تئاتر شهرزاد - سالن دو

ساعت: ۲۱:۳۰

اطلاعات جزئی: بها: ۳۰,۰۰۰، ۳۵,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ تومان کارگردان: اتابک ...

 
مرثیه ای برای یک دختر

تاریخ: ۱۵فروردین۱۸اردیبهشت

مکان: تماشاخانه پالیز، سالن ۲

ساعت: ۱۸:۰۰

اطلاعات جزئی: بها: ۳۵,۰۰۰ تومان نویسنده، طراح و کارگردان: مازیار ...

 
دره خاموش

تاریخ: فروردین

مکان: گروه بادزنگ

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: آلبوم دره خاموش اثری از گروه بادزنگ است. این مجموعه ...

 
دو مایل مانده به مریخ

تاریخ: فروردین

مکان: آرش فلاحی

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: آلبوم دو مایل مانده به مریخ اثری پیانویی از آرش فلاحی ...

 
لبریز

تاریخ: اسفند

مکان: سالار عقیلی، مجید درخشانی، نصراله مدقالچی

ساعت: ۹۶

اطلاعات جزئی: آلبوم لبریز با صدای سالار عقیلی و آهنگسازی مجید درخشانی ...

 
تمارض

تاریخ: اسفند

مکان: بامداد افشار

ساعت: 96

اطلاعات جزئی:

 
شانزلیزه

تاریخ: اسفند

مکان: فرزاد فرزین

ساعت: 96

اطلاعات جزئی:

 
زنی را میشناسم من

تاریخ: 13بهمن1396تا18بهمن1396

مکان: گالری مهرمریم

ساعت: 16تا20

اطلاعات جزئی: لیلا بخشایش

 
کوری

تاریخ: 13بهمن1396تا18بهمن1396

مکان: گالری شکوه

ساعت: 16تا20

اطلاعات جزئی:

 
سرگشتگی

تاریخ: 13بهمن1396تا20بهمن1396

مکان: پروژه‌های نک

ساعت: 12تا18

اطلاعات جزئی: ملیسا ولی‌پور

 
گروه هنری همپا

تاریخ: 13بهمن1396تا20بهمن1396

مکان: گالری مژده

ساعت: 12تا20

اطلاعات جزئی: هادی روشن‌ضمیر احمد مازادی پیمان پیروی ابراھیم ...

 
بی ریخت

تاریخ: 13بهمن1396تا29بهمن1396

مکان: گالری دلگشا

ساعت: 12تا20

اطلاعات جزئی: صدرا میرشریفی