شهرام گیل آبادی در گفتگویی مفصل با مثبت نیوز
سلامتی مردم تهران به دلیل سیاست بازی و منفعت طلبی دولت روحانی به خطر افتاده است
قالیباف یکی از مفاخر اجرایی کشور است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۹
 
شهرداری قالیباف دوره ای درخشان و تکرارنشدنی در مدیریت شهری کشور است.
سلامتی مردم تهران به دلیل سیاست بازی و منفعت طلبی دولت روحانی به خطر افتاده است
 
مثبت نیوز - شهرام گیل آبادی از مدیران ارشد صداوسیما و شهرداری تهران بوده است و از نزدیکان محمدباقر قالیباف و محسن رضایی محسوب می شود.

شهرام گیل آبادی با توجه به فعالیت هایش به عنوان یک مدیر فرهنگی شناخته می شود که با تجربیات فراوان در رده های بالای مدیریتی و با آگاهی و اطلاعات بسیار، ناگفته ها و تحلیل های شنیدنی به همراه دارد.

در ادامه گفتگوی پایگاه مثبت نیوز با شهرام گیل آبادی را می خوانید.

- آقای گیل آبادی در حال حاضر مشغول به چه فعالیتی هستید؟
در حال حاضر در دانشکده صدا و سیما هیأت علمی هستم و مشغول تدریس هستم.

- آقای گیل آبادی شما اصولگرا هستید؟
من نه اصلاح طلب هستم و نه اصولگرا.

- از حلقه نزدیکان آقای قالیباف بودید؟
آقای قالیباف هم به نظر من اصولگرا نیستند.

- به چه دلیل؟

به دلیل اینکه اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در واقع چارچوب‌های محدودی برای آدم مشخص می‌کند، این چارچوب محدود اگر رعایت اصول باشد که آقای قالیباف، بنده و دیگران و همه کسانی که در آن دایره هستیم، اصولی را داریم که مبتنی بر قانون اساسی جمهوری اسلامی، رهبری است و اگر اصلاح‌طلبی به معنای اصلاح امور است خب باز هم در این چهارچوب جا می‌شویم و تقریباً همه جا می‌شوند. و اگر ترکیب اینها را در نظر بگیریم آدم‌ها می‌توانند حق‌گرا و حق‌طلب باشند، و به نظر من بهترین عنوان برای کسانی مثل ما این هست که ما حق‌گرا و حق‌طلبیم.

- شما در دوره شهرداری آقای قالیباف رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل بودید. چه فعالیت‌هایی انجام می‌شد، چه تدابیری اندیشیده شده بود که رضایت مردم شهر تهران کسب شود؟ بررسی و هدف‌گذاری به چه شکل انجام می‌شد؟
دورة آقای قالیباف واقعاً دوره درخشان و تکرارنشدنی در مدیریت شهری کشور ماست. من از باب تعصب عرض نمی‌کنم، از باب عقلانیت و همان عدالت ذهنی که برای خودم چارچوب‌هایش معلوم است عرض می‌کنم، آقای قالیباف واقعاً خودش اولین کسی بود که به مشکلات مردم رسیدگی می‌کرد، و با توجه به گزارش‌های مختلف از مجراهای متعدد رسمی و غیررسمی باز هم اتکا نمی‌کرد و خود ایشان در بین مردم بود. ایشان کارش را از قبل از اذان صبح شروع می‌کرد. اولین جلسه‌اش قبل از اذان صبح بود، و جلسه معمولاً مردمی بود.نماز جماعت صبح را با یک گروهی در مسجدی می‌خواند، یعنی دوباره بین مردم و بین محلات متعدد. و بعد جلسات رسمی‌اش را بعد از نماز صبح شروع می‌شد. جاهایی آقای قالیباف پا می‌گذاشت که اساساً بسیاری از مدیران ارشد نظام ممکن است که جرأتش را نداشته باشند که پا بگذارند. من خاطرم هست که یکی از بازدیدهای شبانه ایشان یعنی ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۱ شب آغاز شد و بحث آسیب‌های اجتماعی بود و ساعت ۱ و ۱:۳۰ شب در خلازیر و زیر کوره‌های آجرپزی جایی که مردمی مجبورند بر اساس جبر زمانه، بر اساس فضایی که وجود دارد، آنجا زندگی کنند آقای قالیباف دائم خودشان در این فضاها بودند. در موقعیت‌هایمختلف بودند و از نزدیک مشکلات را می‌دیدند و بعد از اینکه مشکلات را می‌دیدند با متخصصین متعدد مشورت می‌کردند و سعی می‌کردند که راه حلی پیدا کنند برای رفع مشکل.

- این طور که شما فرمودید همه چیز کامل و درست و خوب بوده، ولی مردم رضایت نداشتند، شهروندان دل‌چرکین بودند.
عقب‌افتادگی‌های شهر تهران یک عقب افتادگی تاریخی است. شهر تهران حدود صد و بیست سال است که شهرداری دارد، اما این شهرداریها در این ۱۲۰ ساله چکار کردند. کل عملکرد شهرداری‌ها در صد ساله اخیر، مطابق عملکرد، ۵۰ درصد کل عملکرد کل عملکرد مدیریت شهری قالیباف نیست. آقای قالیباف خودش هم بر این باور است که اگر نبود مناقشات متعدد سیاسی، فشارهای مختلف، نابرابری‌هایی که در توزیع قدرت به وجود می‌آوردند بیشتر و اساسی‌تر می‌شود کار کرد. الان ببینید دولت، تمام همکاری‌اش را با شهرداری در حال حاضر می‌کند. ولی شهرداری حال حاضر توان پاسخگویی به مطالبات مردم را ندارد. آن موقع عکس بود. شهرداری توان پاسخگویی به مطالبات مردم را داشت اما دولت همکاری لازم را با شهرداری به هیچ وجه نمی‌کرد. به عنوان مثال مطالباتی که شهرداری از دولت داشت و موضوع به قدری پیچیده و سیاسی شده بود، که شهرداری یک تنه شهر تهران را به اجبار با تمام توقعات مردمی که به حق هم هست، اداره می‌کرد.شهرداری پس چرا در واقع به صد در صد نیازهای مردم نمی تواند رسیدگی کند؟ به خاطر اینکه همان اندیشه واحدی که در اداره کشور وجود ندارد و تضاربه‌ای سیاسی بیخودی که در ادارهکشور باعث سلب بسیاری از تسهیلات برای مردم می‌شود، همان موضوع هم در شهرداری و در اداره شهر تهران وجود داشت. آقای دکتر قالیباف واقعاً تمام تلاشش را یک تنه با تیمش معطوف به اینمی‌کرد که مشکلات مردم حل شود اما بدون شک حل مشکلات تاریخی صد ساله تهران، و حل مشکلات تاریخی بسیاری از شهرها حتماً باید یک وفاق جمعی و ملی را پشتوانه خودش داشته باشد که این وفاق جمعی و ملی متأسفانه به نسبت فضاهای سیاسی و سیاسی‌کاری که دولت‌ها داشتند هیچ موقع در تهران به وجود نیامد.

- واضح‌تر می‌پرسم، شما یکی از مدیران ارشد شهرداری بودید، هزینه تبلیغات انتخاباتی آقای قالیباف از کجا تأمین می‌شد؟ از درآمد و بودجه شهرداری؟
این حرف من نه حرف سیاسی است، نه حرف تیمی است، حرف یک معلم دانشگاهی، یک هنرمند که در آثار من روشن است. نقد در آثار من کاملاً روشن است. من نقد درون شهرداری فراوان داشتم.
خدا را گواه می‌گیرم که کاملاً روشن و واضح و مشخص. وقتی آقای دکتر قالیباف قصد ورود به ریاست جمهوری را داشتند، اولین کاری که کردند تیم حلقة اول خودشان را جمع کردند و در آن فضای حلقه اول یک سخنرانی داشتند، در حد پنجاه و چند نفر. شصت نفر. اولین چیزی که گفتند این بود: «کسانی که در شهرداری هستند و علاقه‌مندند و می‌خواهند به من کمک کنند، حتماً مرخصی بگیرند. دوم، هیچ کس حق ندارد از امکانات شهرداری برای انتخابات استفاده کند. اگر این کار را بکند من راضی نیستم، شرعاً مسئول است و قانوناً هم اگر متوجه شوم به مراجع قانونی معرفی می‌کنم».
ندیدم در تاریخ فعالیت کاری‌ام، کسی در فضای اجرایی انقدر وقت بگذارد. و از خودش عبور بکند به خاطر منفعت مردم. واقعاً هزینة تبلیغات دکتر قالیباف، از منافع ملی مردم، از شهرداری تهران، از جای دیگری که دولتی باشد تأمین نشد. علاقه‌مندانی که متصل می‌شدند به فضای ایشان، و متمول بودند، و توان کمک را داشتند تا جایی که من مطلع هستم اینها کمک می‌کردند و هیچ موقع یادم نمی‌روم، فرزند شهیدی که در مشهد، منزلشان رفتیم و با مادرشان نشسته بودند و گفتند که ما این پول را مدتی است که ذخیره و پس‌انداز کردیم که اگر شما در انتخابات شرکت کردید، بتوانیم برای هزینه‌هایتان به شما کمک کنیم. موضوعات مردمی این طوری کم نبود.

- انتقادات به شهرداری آقای قالیباف را چطور ارزیابی می‌کنید؟
شهرداری تهران در آماج حملات سیاسی بود. بسیاری از موضوعاتی که به ما حمله می‌شد، اساساً نه صحت داشت. خیلی از موضوعات موضوعات کوچکی بودند که بزرگ می‌شدند به خاطر مسائل سیاسی. من یک مثال می‌زنم. الان موضوع دستفروشی، مواجه با دستفروشان، برخورد با دستفروشان، الان بیشتر است یا قبل؟ خیلی بیشتر شده. خیابان‌های تهران، مملو از آسیب‌های اجتماعی و روز به روز دارد بدتر می‌شود. من این مشکل را معطوف به شهرداری تهران نمی‌دانم. این مشکل یک مشکل ملی است. اما شعارهایی که دادیم که اینها را بیاوریم و کمک کنیم و ساماندهی کنیم الان به کجا رسید؟ آیا ما توانستیم ساماندهی کنیم بر اساس آن شعارهایی که می‌دهیم، اگر نتوانستیم ساماندهی کنیم، چرا حملاتی در روزنامه‌های متعدد متعلق به جناح‌های خاص فکری به شهرداری تهران نمی‌شود؟ مردم تهران تغییر را دیدند. این تغییر را دیدند واگذاری همین هشت، نه ماهه شهرداری به تیم جدید را هم دیده‌اند. که تیم جدید به جایی رسید که علیرغم اینکه تمام موضوعات، دولت همراه، روزنامه‌ها و فضاهای تبلیغاتی همراه، شهرداری تهران، به قول خودشان یک تیم کارکشته دارند اما هیچ نتیجه‌ای حاصل نشد. نتیجه‌اش استعفای آقای نجفی بود.
کاملاً مثل روز روشن بود که آقای دکتر نجفی استعفا می‌دهد و توان این را ندارد که شهرداری تهران را مدیریت کند. تعجب از این بود که چرا آقای دکتر نجفی پذیرفت که شهردار تهران باشد. با توجه به سابقه خوبی که ایشان در حوزه‌ةای برنامه‌ریزی دارند. اما شهرداری تهران یک حوزه اجرایی بسیار سخت و پیچیده است که هر کسی توانایی شهردار تهران شدن را واقعاً ندارد.
آقای دکتر قالیباف یکی از مفاخر اجرایی کشور است. واقعاً نبودن آقای دکتر قالیباف در حوزه اجرایی لطمه به سرمایه‌های ملی ماست. چون یک روز بیکار بودن ایشان، در حوزه‌های متعددی که کشور با مشکل مواجه است، واقعاً یک نقص بزرگ برای کشور است.- انتقادات به شخص شما برای انتخاب شدن به این سمت در شهرداری به چه دلیل بود؟
موقعی که من مدیر رادیو جوان بودم آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهور بود، و اعتقاد جاری نظام صدا و سیما در زمان آقای مهندس ضرغامی این بود که دولت باید نقد شود. نقد حوزة دولت رادیو جوان نقش بسیار پررنگی داشت، تا به جایی که آقای احمدی‌نژاد خیلی و تیمشان خیلی سعی کردند که من عوض شوم تا به جایی رسید که یک روز من را صدا کردند و گفتند که به صلاح است که شما جابه‌جا شوید. البته هشت ماه قبل از آن جلسه‌ای که با مهندس ضرغامی داشتیم در یکی از ساختمان‌های صدا و سیما من گفتم که آقای مهندس من را بردارید که فشار دولت روی صدا و سیما کمتر شود. آنقدر فشار را روی من سنگین کرده بودند که من خودم رفتم پیشنهاد این را دادم که فشار روی سازمان کمتر شود. از آن موقع به هر حال کسانی که کورکورانه واقعاً دفاع بی‌مورد داشتند نسبت به دولت آقای احمدی نژاد، همان نوع نظر، ادامه پیدا کرد و هر جایی که من می‌خواستم ورود پیدا کنم، یک مقابله‌ای داشتم از طرف آنها داشتم. برخی از مخارفان،‌کسانی بودند که اعتقادشان بر این بود که من در تیم مجمع تشخیص مصلحت بودم. و در انتخابات، آقای دکتر رضایی را کمک کرده بودم و بعد از انتخابات دقیقاً وارد تیم آقای دکتر قالیباف شده بودم. بعضی از منتقدین، منتقدین داخلی بودند که معتقد بودند که من در آن تیم کار کردم و حالا چطور در تیم آقای دکتر قالیباف بیایم.

- شما مدتی هم عضو هیئت مدیره مؤسسه همشهری بودید. مؤسسه همشهری به دلیل تعداد زیاد ضمیمه و مجله‌های فراوان، درآمدزایی هم دارد یا فقط هزینه هستش؟
ببینید مؤسسه همشهری درآمد آگهی خیلی خوبی دارد و درآمدش از آگهی‌هاست. از آگهی‌ها وقتیدر می‌آورد در همین سبد نشریات متعدد هزینه می‌کند. تقریباً درآمد یک مقداری بیشتر از هزینه هم هست.

- این نشریات مخاطب هم داشت؟ چون یک سری نشریات در دکه‌ها، همان تعداد که می‌آمد، همان تعداد هم برمی‌گشت. این‌ها چرا منتشر می‌شد؟
موضوع فضای فرهنگ را این گونه نمی‌شود دید. ما الان کتاب داریم که ۱۰۰ نسخه از آن چاپ می‌شود اما آن ۱۰۰ نسخه مخاطب خاص خودش را دارد، ما نمی‌توانیم آن ۱۰۰ نفر را از رسیدن آن مطلب و حکمت جاری در آن کتاب محروم کنیم؟ نشریات همشهری مخاطب خودش را داشت. بسیاری از نشریات مخاطب فراوانی را به خودشان اختصاص می‌دادند، اگر موضوع فرهنگ را این گونه ببینیم که موضوع فرهنگ نیاز به سبد فرهنگی دارد، همشهری سعی می‌کرد که سبد فرهنگی و رسانه‌ای خودش را کامل کند.

- در شهرداری تهران کاری بوده که شما باید انجام می‌دادید و انجام ندادید و الان پشیمانید که اگر این کار را انجام می‌دادید، بهتر بود؟
من پشیمانی زیادی دارم. افتخار من این است که سعی کردم کمک‌های متعددی بکنم به جاهای مختلف و آن هم از آقای دکتر قالیباف مجوزش را گرفته بودم. مثلاً هنرمندی که در گوشه منزلش بود و محجور بود، بیمار بود و نمی‌توانست تکان بخورد و خب با آقای دکتر قالیباف مشورت می‌کردیم و سعی می‌کردیم پنهان، طوری که کسی متوجه نشود، کمک کنیم.

- مهم‌ترین عملکرد شما در شهرداری که تأثیرگذار بود چه بود؟
در حوزه فرهنگ‌سازی برای آلودگی هوا. کنترل آلودگی هوا، آسمان آبی، زمین پاک.
آسمان آبی زمین پاک یک پویش عمومی بود برای فرهنگ‌سازی که مردم بیایند در میدان برای کنترل آلودگی هوا. اما دولت متأسفانه همراهی نکرد. اگر دولت آن موقع بر اساس حرفی که آقای دکتر قالیباف زد، و گفت که تمام اختیار آلودگی و کنترل آلودگی هوا را به من بدهید، ظرف مدت ۵ سال آلودگی هوا را کنترل می‌کنم و هوای پاک را به شهر تهران برمی‌گردانم، اگر دولت آن کار را کرده بود، الان در حال حاضر چهار سالش گذشته بود و یک سال دیگر هوای کاملاً پاکی را در تهران شاهد بودیم.

- کجاها دولت چوب لای چرخ شهرداری گذاشته و همکاری نکرده است؟
دولت کجا چوب لای چرخ شهرداری نگذاشت که محور کار شهرداری عوض نشود؟ در همه جا. مثلاً پول مترو را دولت باید می‌داد. بر اساس توافق پنجاه درصد پول مترو را شهرداری تهران باید تأمین می‌کرد، ۵۰ درصدش را دولت. همة دولت‌ها از احمدی‌نژاد تا روحانی همه همان کار را کردند. به نظر من دولت آقای روحانی و احمدی نژاد هیچ تفاوتی با هم ندارند. البته هر کدام یک عملکرد مثبتی دارند که آقای احمدی نژاد با توجه به حرکات و لطماتی به مردم زد حتی عملکرد مثبت خودش را هم زیر سؤال برد. دولت آقای روحانی هم بابت لطماتی که به مردم زد عملکرد مثبت خودش را زیر سؤال برد. هر دوتای دولت‌ها به نظر من فراموش می‌کنند که این مردم بر اساس یک نیازی به آنها رأی داده‌اند. به این جا می‌رسد که پای رأی گیری مردم به یک نفر رأی می‌دهند که یک نفر دیگر رأی نیاورد. آقای روحانی باید فراموش نکند که مردم به آقای روحانی رأی دادند که کسی دیگر رأی نیاورد. پس باید فراموش نکند که این مردم، این فقری که در جامعه است، این فضای آسیب‌های اجتماعی که در جامعه است، این زندگی نازلی که برای مردم درست شده، در فضای اقتصادی، بیکاری، اصلاً در شأن مردم ایران نیست. آقای روحانی نباید فراموش کند که هر عملکرد مثبتی با یک کار کوچک ممکن است همه‌اش به باد برود. همان طور که آقای احمدی نژاد این کار را کرد.این اتفاق نباید فراموش شود. اگر آلودگی هوا اختیارش به آقای قالیباف داده شده بود، الان سال چهارمش تمام شده بود و ما هوای پاک را در شهر تهران شاهد بودیم. اما سیاسی بازی و سیاسی‌کاری باعث می‌شود که فراموش کنیم که ذراتی کمتر از ۵/۲ میکرون حتی از پوست هم وارد بدن می‌شوند و این سرطان‌های مختلف و بیماری‌های لاعلاج مختلفی که مردم دارند درگیرش می‌شوند و بسیاری از مشکلات روحی، روانی و اقتصادی و پیچیدگی‌های مختلفی برای مردم تهران به وجود می‌آورد برای آلودگی هواست. و آقای روحانی آنجا باید منفعت ملی را می‌دید. برنامه جامعی که شهرداری تهران داشت در ارتباط با کنترل آلودگی هوا، اگر شروع شده بود، الان به هر حال یک برنامة جامعی بود که شهر تهران به سمت کنترل آلودگی می‌رفت. ولی متأسفانه منفعت‌طلبی اجازة این را نداد. متأسفانه سیاسی کاری اجازة این را نداد. متأسفانه منافع گروه‌های خاص اجازة این را نداد. روزی حدود ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ ماشین، شماره می‌شود و وارد شهر تهران می‌شود. چه کسی آن را کنترل می‌کند. اگر ماشین بی‌کیفیت که وارد شهر تهران می‌شود، جلویش گرفته می‌شد در آن برنامة جامعی که دیده شده بود، خودروسازان مجبور می‌شدند کیفیت خودرو خودشان را بالا ببرند وگرنه شکست می‌خوردند، اما منفعت مقطعی اجازة این را نمی‌دهد که منفعت بزرگتری مثل ریه‌های سالم را به مردم اهدا کنیم، سلامتی را به مردم اهدا کنیم، ما داریم سلامتی مردم را به بازی می‌گیریم و ما داریم سلامتی مردم را به خطر می‌اندازیم به خاطر خودمان.
- حقوق شما در شهرداری تهران چقدر بود؟
حقوق من در شهرداری تهران ۶ میلیون و هفتصدهزار تومان.

- شما از مدیران صدا و سیما هم بودید. رادیو جوان و رادیو تهران.صدا و سیما همیشه بلااستثنا همیشه از عملکرد خودش دفاع کرده و گفته کارش درست است، اما اصلاً و ابداً مردم رضایت نداشتند و ندارند. این علتش چیست، مشکل از کجاست که آن ها می‌گویند ما خوبیم ولی مردم اصلاً رضایت ندارند. شما علت را در چه می‌بینید؟
اولین مشکلی که در ارتباط با صدا و سیما وجود دارد این است که صدا و سیما چون یک ارگان مستقل است، همیشه در تعارض با دولت است. دولت‌ها هم همیشه به خاطر اینکه مورد هجمه و نقد مجموعه صدا و سیما قرار نگیرند، این فتیله بودجه را دست خودشان می‌گیرند. مثلاً ما در دورة آقای لاریجانی، ایشان روز آخری که رفت گفت ما در شعب ابی طالب بودیم. یعنی از نظر بودجه‌ای. آن دوره، آقای خاتمی رئیس جمهور بود. دورة آقای احمدی‌نژاد هم که فشارهای متعددی داشتیم. این دوره هم فشارهای متعددی داریم. هر دولتی که آمده، چون دوست ندارد که صدا و سیما وارد حوزة عملکردش شود و نقدش کند، حتماً در تعارض با آن قرار می‌گیرد و صدا و سیمایی که زبان مردم نباشد و نیاز مردم را نپردازد حتماً مورد رضایت مردم هم قرار نمی‌گیرد. چون قدرت صدا و سیما را کسی نفی نمی‌کند، هنوز هم که هنوز است تلویزیون حدود ۷۰ درصد مخاطب دارد.- مخاطب به اجبار نگاه می‌کند، هیچ گزینه دیگری ندارد، رسانه فراگیر تصویری انحصاری است.
یکی از موضوعاتی که به نظر من فکر جدی باید بشود و خیلی هم دیر شده، این است که صدا و سیمای ما انحصار پخش را در اختیار دارد و هنوز هم که هنوز است رقیبی در حوزة صدا و تصویر رادیویی و تلویزیونی ندارد این غلط است. البته تا جایی که من می‌دانم، فکرهایی شده، سیاست‌گذاری‌هایی صورت گرفته، جلسات متعددی گذاشته شده اما چون به ظهور نرسیده، و چون عمل نشده، انحصار پخش صدا و سیما در شبکه‌های اجتماعی شکسته شد، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌ها، و بستر وب و بستر سایبر باعث شد که انحصار پخش در صدا و سیما شکسته بشود و چون ما به موقع عمل نکردیم، برای رسیدگی به این موضوع به نظرم بسیاری از مزایای رقابتی خودمان را در صدا و سیما از دست دادیم. نکتة بعدی متأسفانه عملکرد نامناسب صدا و سیما در توجه به نیازهای مردم باعث شد که باز هم قدرت صدا و سیما ، باز هم کمتر شود. ما نباید فراموش کنیم که برنامه‌سازی باید حول محور نیاز اساسی مردم باشد.
- این خط قرمزها را چه کسی تعیین می‌کند؟ آقای مقدم سال‌هاست سریال می‌سازد و به همه چیز آگاه است ولی در یکی از قسمت‌های پایتخت، یک سکانس رقصیدن بود که در پخش اصلی ۳ دقیقه بود ولی در بازپخش شده بود یک دقیقه. این را چه کسی تشخیص داده بود که در اولی بوده ولی در تکرار حذف.
گاهی اوقات ما از سر سلیقه به قول شما و از سر ناآگاهی تصمیماتی می‌گیریم، که این تصمیمات، تصمیمات غلطی است. چرا آرم باشگاه رم باید آن جور شود که تبدیل به مضحکة خاص و عام بشود، چرا باید چنین اتفاقی بیفتد. اگر آن کار را انجام نمی‌دادیم، کسی واقعاً آن را می‌دید؟ مردمی که داشتند فوتبال می‌دیدند آن را می‌دیدند، اصلاً کسی توجه نمی‌کرد.
به نظر من یک ناظر پخش یا یک مدیر پخش، از سر فهم غلط دست به یک چنین کاری می‌زند، اگر کسی دیگر به آن آدم گفته آن هم فهم درستی نسبت به این کار ندارد.

- شما یک مدیر فرهنگی هستید، حضور زنان در جامعه، این را به چه شکل می‌بینید، که یک جاهایی واقعاً یک حرف‌های عجیبی می‌زنند، همینی که به عنوان تماشاگر در مسابقات ورزشی یا دوچرخه‌سواری یا نوع پوشش این را به چه صورت شما می‌بینید. چرا این قدر سفت و خشک و خشن برخورد می‌کنند؟


از زنان ما به عنوان دستاویز شعارهای مختلف در این چندین و چند ساله دارد استفاده می‌شود، شک ندارم. هر کسی در دوره انتخابات در فضای سیاسی در کار خودش می‌خواهد یک کار سیاسی نمایشی انجام دهد، می‌گوید حضور زنان در جامعه ما، فلان و فلان. اساساً من تصورم بر این است که زنان ما دستاویز شعارهای سیاسی قرار گرفته‌اند. چون من در ارکان مختلف، جاهای مختلف کار کردم، از نزدیک آشنا هستم با این موضوعات. هر کسی می‌خواهد کارش را به نتیجه‌ای برساند، می‌آید از سر نیاز جامعه، از سر مشکلاتی که در جامعه است، از سر پیچیدگی‌هایی که عدم تسهیلات لازم برای زیست بهتر بانوانمان در کشور است، می‌آید سوء استفاده می‌کند از قشر بانوی جامعه.
واقعاً ورزشگاه‌های ما آمادگی این را ندارند که علاقه‌مندان به راحتی بروند و تماشاگر ورزشی باشند. چه زن و چه مرد. فرقی ندارد.

- یعنی اگر زیرساخت‌ها فراهم شود شما مخالف یا موافق هستید؟
بدون شک، من مخالفتی با این ندارم که بانوان همه جا پا به پای آقایان با توجه به ویژگی‌های خاص خودشان باید حضور داشته باشند. این را که بعید است کسی مخالفتی داشته باشد. ولی اساساً بسترهایی که می‌خواهیم فراهم نیست. ما داریم شعار می‌دهیم. و این شعارها بسیار زشت است.
این را گفتم که به این برسم که اگر آقای رئیسی یا آقای قالیباف رئیس جمهور بشوند، همه آزادی‌های اجتماعی گرفته می‌شود.
آقای دکتر قالیباف به نظر من اگر رئیس جمهور می‌شد، به اندازة آقای روحانی و امثالهم و سیاسی‌کارها شعار نمی‌داد و عمل می‌کرد، من مطمئنم بستری آماده می‌کرد که دختران ما بتوانند بروند ورزشگاه و فوتبال ببینند.

- ‌برای آینده چه برنامه‌ای دارید؟
الان نمایشنامه عاشقانه‌های خیابان نوشته شده، و ما در حال آغاز تمرینات هستیم. انشاءالله در آینده نزدیک ظرف مدت ۳ ماه آینده، بعد از جام جهانی تلاشمان بر این است که این کار جدید را روی صحنه ببریم و یک فیلمنامه‌ای هم مدتی است در دست دارم یک فیلمنامه بلند سینمایی که داریم رویش کار می‌کنیم و آماده‌اش کنیم. امسال اگر بتوانیم انشاءالله این فیلم را تولیدش کنیم بسیار خوب است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 12015
 


 
 
 
کیتارو

تاریخ: ۱۶تا۱۸اردیبهشت

مکان: تالار وزارت کشور

ساعت: ۲۱:۰۰

اطلاعات جزئی: بها: ۴۰۰,۰۰۰، ۳۵۰,۰۰۰، ۳۲۰,۰۰۰، ۳۰۰,۰۰۰، ۲۸۰,۰۰۰، ...

 
گروه لیان

تاریخ: 23و24اردیبهشت

مکان: تالار وحدت

ساعت: 21:30

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها (ریال) 450,000 550,000 650,000 750,...

 
فرزاد فرزین

تاریخ: جمعه7اردیبهشت

مکان: مرکز همایشهای برج میلاد

ساعت: 19:00و21:30

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها (ریال) 450,000 550,000 650,000 950,...

 
لودوویکو اینائودی

تاریخ: اردیبهشت97

مکان: تالار بزرگ کشور

ساعت: ۲۱:۳۰

اطلاعات جزئی: مدت زمان اجرا: 120دقیقه بهای بلیط : , 100,000 تومان ...

 
گروه دارکوب

تاریخ: شنبه12یکشنبه13اسفند1396

مکان: تالار وحدت

ساعت: 21:30

اطلاعات جزئی: قیمت بلیت ها (ریال) 500,000 600,000 700,000 800,...

 
مرد شده

تاریخ: ۱۶فروردین۱۴اردیبهشت

مکان: تالار مولوی - سالن اصلی

ساعت: ۲۱:۰۰

اطلاعات جزئی: بها: ۲۵,۰۰۰ تومان نویسنده، طراح و کارگردان: آسو ...

 
کوروش

تاریخ: ۱۵فروردین۱۵اردیبهشت

مکان: تالار وحدت

ساعت: ۱۸:۳۰

اطلاعات جزئی: بها: ۸۰,۰۰۰، ۶۵,۰۰۰، ۵۵,۰۰۰، ۵۰,۰۰۰، ۴۰,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ ...

 
برادران واچوفسکی

تاریخ: ۱۶تا۲۷فروردین

مکان: خانه نمایش دا

ساعت: ۲۰:۳۰

اطلاعات جزئی: بها: ۲۵,۰۰۰ تومان نویسنده: حامد اسلامی کارگردان:...

 
دپوتات

تاریخ: ۷تا۳۰فروردین

مکان: پردیس تئاتر شهرزاد - سالن دو

ساعت: ۲۱:۳۰

اطلاعات جزئی: بها: ۳۰,۰۰۰، ۳۵,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ تومان کارگردان: اتابک ...

 
مرثیه ای برای یک دختر

تاریخ: ۱۵فروردین۱۸اردیبهشت

مکان: تماشاخانه پالیز، سالن ۲

ساعت: ۱۸:۰۰

اطلاعات جزئی: بها: ۳۵,۰۰۰ تومان نویسنده، طراح و کارگردان: مازیار ...

 
دره خاموش

تاریخ: فروردین

مکان: گروه بادزنگ

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: آلبوم دره خاموش اثری از گروه بادزنگ است. این مجموعه ...

 
دو مایل مانده به مریخ

تاریخ: فروردین

مکان: آرش فلاحی

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: آلبوم دو مایل مانده به مریخ اثری پیانویی از آرش فلاحی ...

 
لبریز

تاریخ: اسفند

مکان: سالار عقیلی، مجید درخشانی، نصراله مدقالچی

ساعت: ۹۶

اطلاعات جزئی: آلبوم لبریز با صدای سالار عقیلی و آهنگسازی مجید درخشانی ...

 
تمارض

تاریخ: اسفند

مکان: بامداد افشار

ساعت: 96

اطلاعات جزئی:

 
شانزلیزه

تاریخ: اسفند

مکان: فرزاد فرزین

ساعت: 96

اطلاعات جزئی:

 
زنی را میشناسم من

تاریخ: 13بهمن1396تا18بهمن1396

مکان: گالری مهرمریم

ساعت: 16تا20

اطلاعات جزئی: لیلا بخشایش

 
کوری

تاریخ: 13بهمن1396تا18بهمن1396

مکان: گالری شکوه

ساعت: 16تا20

اطلاعات جزئی:

 
سرگشتگی

تاریخ: 13بهمن1396تا20بهمن1396

مکان: پروژه‌های نک

ساعت: 12تا18

اطلاعات جزئی: ملیسا ولی‌پور

 
گروه هنری همپا

تاریخ: 13بهمن1396تا20بهمن1396

مکان: گالری مژده

ساعت: 12تا20

اطلاعات جزئی: هادی روشن‌ضمیر احمد مازادی پیمان پیروی ابراھیم ...

 
بی ریخت

تاریخ: 13بهمن1396تا29بهمن1396

مکان: گالری دلگشا

ساعت: 12تا20

اطلاعات جزئی: صدرا میرشریفی