چه خبر از داروی کووید ۱۹؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۹
 
چه خبر از داروی کووید ۱۹؟
 
مثبت نیوز - کرونا تا چند ماه دیگر(احتمالا تا میانه تابستان) رو به کاهش خواهد بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها، واکسنی برای مقابله با این ویروس توسط دانشمندان آلمان تولید خواهد شد.

اما حالا که واکسن نیست به جز رعایت اصول بهداشتی، حفظ فاصله‌ها در محیط‌های اجتماعی(سوشال دیستنسینگ)، مراقبت از خود و ماندن در قرنطینه خانگی و صبر و تحمل، چه چاره‌ای در دسترس بشر است؟
پزشکان دارند تاثیر داروهای ضدویروس فعلی را روی بیماران آزمایش می‌کنند.
این کار باعث پیشرفت سریعتر تحقیقات می‌شود چون ایمنی این داروها از پیش مشخص شده است.
این آزمایش‌ها در حال حاضر در بیمارستان‌های چند کشور در حال انجام است، اما دکتر بروس ایلوارد، کارمند سازمان بهداشت جهانی چند هفته پیش گفت در حال حاضر تنها یک دارو هست که شاید واقعا موثر باشد و آن هم دارویی به نام رمدسیویر است.
این دارو برای درمان بیماری ابولا ساخته شده بود، اما به نظر می‌رسد که می‌تواند ویروس‌های دیگری را هم بکشد؛ فعلا باید منتظر نتیجه آزمایش ماند.
از طرف دیگر، امید زیادی که به موثر بودن دو داروی ایدز(لوپیناویر و ریتوناویر) می‌رفت به نتیجه نرسید و آزمایش‌ها مایوس‌کننده بودند.
این داروها تاثیر مثبتی بر بهبود، مرگ‌ومیر یا کاهش سطح ویروس کرونا در مواردی که بیماری شدید بوده است نداشته‌اند.
اما این آزمایش روی افرادی انجام شده بود که به شدت بیمار بودند(حدود ۲۵ درصد آن‌ها جان باختند)، لذا شاید پیشرفت عفونت به حدی بوده باشد که دیگر کاری از دست دارو ساخته نبوده است. داروی دیگری که نامش این روزها مطرح می‌شود داروی قدیمی به نام کلوروکین است که برای بیماران مبتلا به مالاریا تجویز می‌شود.
این دارو در محیط آزمایشگاهی ویروس را می‌کشد، اما در این مورد هم فعلا باید منتظر نتیجه آزمایش این دارو روی بیماران در آمریکا و دیگر کشورها بمانیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 17325