روحلنی: در مراسم سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای
آمریکا گروهی که عمل و آرمانش مبارزه با تروریست بوده را تروریست می‌خواند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۵
 
آمریکا گروهی که عمل و آرمانش مبارزه با تروریست بوده را تروریست می‌خواند
 
مثبت نیوز - رییس جمهور گفت: امروز روز پاسدار است، روز فداکاران و جان بر کفانی که از اول انقلاب با مردم بودند و برای منافع کشور و مردم از منافع خود گذشتند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای، اظهار کرد: روز میلاد باسعادت سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) که فرهنگ ایستادگی و ایثار، شهامت و شهادت را به ما یاد داد را به محضر همه آزادگان جهان تبریک عرض می‌کنم. امروز سالروز میلاد بزرگمردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم و دولت‌هایی را که می‌خواهند ملت‌ها را زیر ستم خود ببرند را به ما یاد داد.

در ادامه گزیده سخنان رئیس جمهور را می‌خوانید:
خوشنودی ما آنجایی است که خوشنودی حق را شاهد باشیم. می دانیم در برابر صبر و ایستادگی خداوند به وعده‌اش عمل می کند و اجر صابرین را به ما خواهد داد.
فرهنگ امام حسین(ع)، درسی بزرگ برای ایستادگی ما در برابر آن هایی است که می‌خواهند با فشار بر زندگی مردم ما را از مسیر تعالی باز گردانند.
امروز روز پاسدار است، روز فداکاران و جان بر کفانی که از روز اول انقلاب با مردم بودند و برای منافع کشور و مردم از منافع خود گذشتند. شب‌هایی را کنار سایر نیروهای مسلح و فداکاران صبح کردند که از شب قدر بالاتر بود.
ما می‌توانیم شب قدری بیافرینیم که از آن شب قدر هم بالاتر باشد. هر شبی که تصمیم ما برای رفاه ملت و ایران باشد آن شب شب قدر است. تنها در انتظار شب قدر ماه رمضان نباشید. بیاید همه شب‌های خود را شب قدر بسازیم. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کسانی هستند که شب‌های زندگی خود را شب قدر ساختند.
چرا سپاه به وجود آمد؟ انقلاب به پیروزی رسید. دشمنان انقلاب تلاش می کردند حداکثر این انقلاب چند ماه بیشتر نباشد. انواع توطئه‌ها را انجام می دادند. یکی از آن‌ها ترور بود. گروه هایی را در دامن خود پرورش دادند تا مسئولین و انقلابیون را به خاک و خون بکشند، تا ایران برگردد به دورانی که زیر سلطه امریکا بود.
ما نیاز داشتیم تا گروهی امنیت را برای مردم به ارمغان بیاورد، در راس این حرکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. آن روزی که در شهرها گروهک های منافق که مردم را ترور کردند و دستگیر می شدند چه کسانی بودند که به خانه های تیمی حمله می کردند و دستگیر می‌کردند. در راس آن‌ها سپاه بود.
چه کسانی بودند که در برابر متجاوزین ایستادند؟ این ملت ایران، ارتش، نیروی انتظامی و عشایر ما بود و یکی از کسانی که در راس بود، سپاه انقلاب اسلامی بود.
شما می خواهید سپاه در راس حملات آمریکا و صیهونیست نباشد؟ تمام توطئه‌هایی که آن‌ها علیه انقلاب کردند در چهل سال گذشته منجر به شکست شد. همه اقوام و ادیان و مردم دوشادوش هم ایستادند و سپاه انقلاب اسلامی در این میان پرچمدار بزرگی بود.
آمریکا گروهی که عمل و آرمانش مبارزه با تروریسم بوده را تروریست می خواند.
ملت ایران قربانی تروریستی است که بدست ابر قدرت‌ها ایجاد شده است. به من نشان دهید ملتی که در یک شب ده‌ها تن نماینده مجلس، روسای قوای‌شان و وزیرشان به شهادت می رسند. آن نخست وزیری و رئیس جمهوری که به دست تروریست ها شهید شده را نشان دهید.
کدام ملت است که بیشتر از ملت ایران در برابر تروریسم در طول 40 سال ایستادگی و فداکاری کرده باشد و تروریست‌ها را در کشورش ریشه کرده باشد؟ سپاه تروریست‌ها را ریشه کرد و باقی‌ مانده های جرثومه فساد آنها دیروز به دامان صدام و امروز به دامان صهیونیست‌ها و استکبار پناه بردند؛ در این شرایط آیا استکبار نباید از سپاه ناراحت باشد؟
چه کسی جز سپاه بود که در سال‌های اخیر ملت‌های منطقه را در برابر تروریسم یاری کرد؟ اگر عراق از ما درخواست کمک کرد لحظه‌ای درنگ نکردیم و اگر شمال عراق و مردم کرد این کشور از ما کمک خواستند ما در پاسخ مثبت به آنها درنگ نکردیم. شبی که اربیل و سلیمانیه در حال سقوط بود ملت و سپاه ایران سریعا دست به کار شد و آنی درنگ نکرد. همچنین اگر سوریه از ایران درخواست کمک کرد، مردم، رهبری، دولت و سپاه پاسداران لحظه ای برای کمک به مردم لبنان و سوریه درنگ نکردند.
البته که عامل اصلی واژگونی داعش ملت عراق، سوریه و لبنان بودند، اما ملت ایران و در راس آن سپاه پاسداران بودند که به ندای "هل من ناصر" آنها پاسخ داد؛ سپاه از روز نخست تاسیس‌اش تا به امروز یکی از بزرگترین اقداماتش مبارزه با تروریسم بوده است و در این راه شهدای بسیاری را تقدیم کرده که آخرین آنها در جاده "خاش و زاهدان" که توسط آمریکا و اذناب او تقویت می‌شوند به شهادت رسیدند.
هنوز آمریکا حاضر نیست علیه داعش بجنگد و همچنان به سران داعش پناه می‌دهد و در این شرایط آمریکایی ها می‌خواهند از گروهک‌های تروریستی به عنوان ابزاری علیه منطقه استفاده کنند. حال امروز در مورد تروریسم نظر می‌دهند و نهادهای انقلابی جهان را به عنوان تروریسم لقب می‌دهند. این‌ در حالیست که خودشان در راس تروریسم عالم هستند و در این زمینه نیز همه کار کردند؛ کدام نیرو بود که هواپیمای مسافربری ما را 12 تیر ماه 1367 در خلیج فارس سرنگون کرد، جز نیروهای مداخله گری که همواره در منطقه بودند و همواره علیه بی گناهان تلاش کردند.
{خطاب به مقامات آمریکایی} آیا کسی از شما پذیرفت که هواپیمای مسافربری ایرباسی که در اوج خطوط هوایی بود را با یک هواپیمای جنگنده اشتباه گرفتید؟ کسی که الفبای خلبانی و هوانوردی را آموخته باشد می فهمد که چقدر این حرف بچگانه است؛ شما می‌خواستید ضرب شصت نشان دهید و به ملت ایران بگویید که خط قرمز نمی شناسید؛ شما می خواستید بگویید که کودکان را می کشید و مسافران بیگناه یک هواپیما را قطعه قطعه می‌کنید؛ پیام شما، پیام تروریسم در عالم است.
شما امروز با تحریم‌تان چه کار کردید؟ اگر مدعی هستید که با اعمال تحریم‌های‌تان می توانید جلوی فناوری های پیشرفته ایران را بگیرید، می دانید که دروغ می‌گویید و افتتاح های امروز ما و 114 فناوری جدیدی که در طول یک سال اخیر توسط یک سازمان ایران به بهره‌برداری رسیده است به خوبی به دنیا می‌گوید که شما نتوانستید و نخواهید توانست جلوی پیشرفت و توسعه ملت و دانشمندان ما را بگیرید؛ اگر دیروز از سانتریفیوژهای IR1 ما می ترسیدید، بدانید که امروز ما زنجیره 20 تایی از سانتریفیوژهای IR6 را افتتاح کرده‌ایم و اگر باز هم بیش از این به ظلم و ستم خود ادامه‌ دهید، در آینده ای نه چندان دور زنجیره IR8 را رونمایی خواهیم کرد.
اگر مقصود آمریکایی ها از اعمال تحریم‌ها علیه ایران این بوده که از قدرت نظامی ایران بکاهند این را بدانند که از پارسال تا امسال به موشک‌ها و سلاح‌هایی دست یافته‌ایم که در مخیله آنها نیز نمی گنجید؛ آنها نمی‌توانند قدرت نظامی ما را بگیرند.
اگر مقصود آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید، اختلاف در داخل ایران است، اشتباه کرده‌اند؛ چرا که از اردیبهشت پارسال که آمریکایی‌ها نغمه شوم تحریم را آغاز کردند تا فروردین ماه امسال، وحدت ملت ایران روز به روز بیشتر شده است و امروز همه جناح‌ها، احزاب و نیروهای مسلح و غیر مسلح و تمام اقوام و مذاهب در داخل کشور یکپارچه هستند.
آمریکایی ها می خواستند در فضای مجازی و با استفاده از همه دستگاه‌های تبلیغاتی شان بگویند که در میان سیل میان ارتش و سپاه، دولت و سپاه و شیعه و سنی جنگ است، اما خطا کردند؛ امروز در لرستان، خوزستان، گلستان و همه استان‌هایی که مردم گرفتار سیل هستند، همه در کنار هم ایستاده اند و ماموران دولتی و نیروهای مسلح همه در کنار مردم هستند؛ ما دیدیم که هلی کوپتر جمعیت هلال احمر در کنار هلی کوپترهای سپاه و ارتش با هم پرواز کردند و این یعنی وحدت همه نیروهای مردمی و نظامی. همچنین مشاهده کردیم که در کنار استانداران ما فرماندهان سپاه و ارتش و در کنار فرمانداران ما نیروهای نظامی و انتظامی حضور داشتند.
{خطاب به سران آمریکا} شما اشتباه کردید و راه غلطی را طی کردید؛ آیا فکر می کنید اگر به سپاه بگویید "تروریسم" دنیا از شما می پذیرد؟ شما در کدام اقداماتی که در دو سال اخیر با هیات حاکمه کم تجربه خود در دولت آمریکا امتحان کردید، موفق بوده‌اید؟ آن سال که گفتید معاهده آب و هوایی غلط است و از آن خارج شدید، آیا کسی به شما اعتنا و برای شما تب کرد؟
{خطاب به دولتمردان آمریکایی} آن روزی که گفتید مردم آمریکای لاتین را تحت فشار قرار می‌دهیم، کسی به شما آفرین گفت؟ آن روزی که گفتید قدس پایتخت رژیم صهیونیستی است کسی از شما پذیرفت؟ آن روزی که گفتید جولان از آن صهیونیست است جولان برای اسرائیل شد؟
گفتید در تابستان کار ایران تمام است، دیدید نشد، گفتید کریسمس کارش تمام می‌شود، نشد. گفتید ۲۲ بهمن کار ایران تمام می‌شود، نشد. گفتید آغاز سال جدید، شما در اشتباه هستید. منافع ملت آمریکا و جهان را به خاطر یک مشت صهیونیست به خطر می‌اندازید. بدانید از امروز محبوبیت سپاه از هر زمان دیگر در قلب ملت ایران و منطقه بیش‌تر خواهد بود.
بله یک کار شما کردید، در برابر ملت ایران عصبانی بودید و فشاری به زندگی روزمره آن‌ها وارد کردید. هدف شما اگر این بود که همه ملت ایران مقابل آمریکا یکپارچه شود، شد؛ امروز هیچ کسی طرفدار رفتار ظالمانه شما نیست. اگر خواستید ایران و مردم را از راهشان برگردانید خطا کردید. روابط ایران با همسایگانش از همیشه بهتر است. ما وزوز شما را مدام می‌شنویم. مداوم در گوش مسئولین منطقه می‌دمید؛ اما مؤثر نبوده و نیست. ما امروز بیش‌تر از همیشه با کشورهای همسایه و منطقه ارتباط داریم. یکی دوتا هم هستند که تصمیم خودشان است وگرنه ما آماده‌ایم با همه کشورهای منطقه رابطه برادری و حسن همجواری داشته باشیم.
اگر این دولت از سال ۹۲ از روز اول گفت سانتریفوژ بچرخد اقتصاد ملت هم بچرخد به هدفش رسید. سانتریفیوژ ما می‌چرخد، بهتر، دقیق‌تر و با کیفیت بالا. ملت ایران هم در رشد و توسعه علمی هر روز قدم جدیدتری بر می‌دارد. اگر قبل از سال ۹۲ نیمی از گندم‌مان را نیاز داشتیم از خارج وارد کنیم امروز علی‌رغم سیل و مشکلات به واردات نیاز نداریم. ما سال گذشته در بنزین هم خودکفا شدیم. در منابع گاز مشترک‌مان از همسایگان جلو زدیم. اقتصاد ما علی‌رغم میل و تحریم شما چرخید؛ این وعده دولت به ملت ایران بود به این وعده عمل می‌کند.
دولت کنار اقتصاد دانش بنیان است. ببینید چند هزار شرکت دانش بنیان فعالیت خود را آغاز کرده است. ببینید در همه رشته‌های علمی و فن‌آوری رشد کردیم. سی و پنج پله رشد کردیم. پس مسیر ما درست است. مسیر ما رشد علوم و خودسازی کشور است. شما خواهید دید بازسازی استان‌های آسیب دیده طول نمی‌کشد. ما می‌دانیم خسارت‌ها بسیار بالاست شرایط دامداران، کشاورزان، منازل و زیر ساخت‌های ما آسیب دیده است، اما تا تابستان بخشی را جبران می‌کنیم. ملت ما یک پارچه است اولین هدف ما جبران خسارات است.
دیروز خدمت مقام معظم رهبری بودم، بخشی از صحبت ما درباره جبران خسارات بود. امروز بحمد الله مقام معظم رهبری، مجلس، نیروهای مسلح و دولت یکپارچه هستند.
من از همه کسانی که در این تعطیلات عید حتی یک ساعت به تعطیلی نرفتند؛ از استانداران، بخشداران، فرمانداران، نیروهای مسلح، نیروهای امدادی تشکر می‌کنم. هواپیما و هلیکوپتر ما شبانه روز تلاش کردند. جای سپاس و تشکر از همه ملت ایران به خاطر صبوری، ادب و عزت‌شان است. این همه روح بلند و صبوری در حالی که خانه و زندگی‌اش به خطر افتاده اما زبانش مهربانانه است، این فرهنگ بزرگ ملت را نشان می‌دهد.
من از رئیس سازمان انرژی اتمی و تمام عزیزان این حوزه تشکر می‌کنم. دکتر صالحی از بی مهری‌ها گفتند، اگر کسی چیزی بگوید اجرتان بیشتر می‌شود. اگر اجر بی حساب می‌خواهید این حرف‌ها هم هست. ممکن است اختلاف فکر و نظری باشد اما همه ملت واحد هستیم، اتحاد امروز را ارج بدانیم که به دست خودمان ایجاد شده است. من تشکر می‌کنم از کسانی که ۱۱۴ فناوری جدید را تقدیم ملت ایران کردند.
ما هم در نهایت خدمت‌مان به ملت ایران و ملت منطقه است. ما در بسیاری امور صبر و حوصله کردیم. من به ۱+۵ می‌گویم، به آن ۱+۵ که یک‌اش زد زیر تعهدش. به آن پنج می‌گویم به وظایف‌تان توجه کنید. ما صبر می‌کنیم و صبر کرده‌ایم؛ اما صبر آستانه‌ایی دارد بعد آن ملت و نظام ایران قدم دیگری بر می‌دارد.
ما اگر صبر می‌کنیم از ضعف نیست؛ به خاطر آینده منافع ملت ایران و منطقه است. امیدواریم دیگران بدانند تاریخ نسبت به آن‌ها قضاوت می‌کند، پای عهدتان بایستید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14440
 


 
 
 
علی زند وکیلی

تاریخ: 20خردادماه98

مکان: برج میلاد

ساعت: 18:45|21:45

اطلاعات جزئی: علی زند وکیلی خواننده و نوازنده ایرانی فعالیت‌ هنری ...

 
علیرضا قربانی

تاریخ: 17تا23اردیبهشت

مکان: تالار وحدت

ساعت: 21:30

اطلاعات جزئی:

 
حسن ریوندی

تاریخ: 26الی30اردیبهشت

مکان: سالن وزارت کشور

ساعت: 22:00

اطلاعات جزئی:

 
گروه چارتار

تاریخ: شنبه10فروردین

مکان: تالار شهرزاد لاهیجان

ساعت: 21:30

اطلاعات جزئی:

 
بهنام بانی

تاریخ: جمعه9فروردین

مکان: مرکز همایش های برج میلاد

ساعت: 18:00و22:00

اطلاعات جزئی:

 
جنایات و مکافات

تاریخ: از19خردادماه98

مکان: تالار وحدت

ساعت: 18:00

اطلاعات جزئی: نویسنده، طراح و کارگردان: رضا ثروتی بر اساس اثری ...

 
زنگوله تبتی

تاریخ: 15تا24فروردین98

مکان: تماشاخانه دیوار چهارم

ساعت: 19:30

اطلاعات جزئی: تهیه کننده، دراماتورژ و کارگردان: نادر نادرپور نویسنده:...

 
مکبث

تاریخ: از16فروردین/تا2اردیبهشت97

مکان: پردیس تئاتر شهرزاد

ساعت: 19:00

اطلاعات جزئی: نویسنده و کارگردان: امیر دژاکام مترجم: غزاله جهان ...

 
اجازه دارم جیغ بکشم؟!

تاریخ: 6فروردین/16اردیبهشت98

مکان: تئاتر مستقل تهران

ساعت: 21:00

اطلاعات جزئی: بها: ۶۰,۰۰۰ تومان نویسنده: رضا افشاری کارگردان:...

 
صد در صد

تاریخ: از17فروردین/30اردیبهشت98

مکان: پردیس تئاتر شهرزاد

ساعت: 20:00

اطلاعات جزئی: نویسنده: مارکس لید مترجم: وحید رهبانی طراح و کارگردان:...

 
در من برو شکار

تاریخ: خرداد

مکان: گروه داماهی

ساعت: ۹۸

اطلاعات جزئی: آلبوم در من برو شکار دومین آلبوم گروه داماهی است که ...

 
عالیجناب

تاریخ: اسفند

مکان: ایوان بند

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: آلبوم عالیجناب منتشر شد. اولین آلبوم ایوان بند ...

 
زندگی کن

تاریخ: اسفند

مکان: رضا صادقی

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: آلبوم جدید رضا صادقی زندگی کن نام دارد. زندگی ...

 
دریا

تاریخ: اسفند

مکان: مسیح عدل پرور-آرش عدل پرور

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: آلبوم دریا اولین آلبوم مسیح عدل پرور و آرش عدل پرور ...

 
شهر دیوونه

تاریخ: بهمن

مکان: احسان خواجه امیری

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: این آلبوم با ده آهنگ تازه و متنوع خبر از یک اثر موفق ...

 
روزی روزگاری در ایران

تاریخ: جمعه۲۰اردیبهشت۹۸تاجمعه۲۴خرداد۹۸

مکان: موسسه کاف

ساعت: ۱۷-۲۰

اطلاعات جزئی: موسسه‌ی کاف میزبان آثار هنرمند سرشناس لهستانی، اولاف ...

 
از کجا به کجا

تاریخ: جمعه۲۴اسفند۱۳۹۷تاچهارشنبه۲۸فروردین۱۳۹۸

مکان: گالری ثالث

ساعت: ۱۳-۲۱

اطلاعات جزئی: تهران، کریم خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر شماره١٤٨ 021٨٨٣٢٥٣٧٦ روزهای ...

 
انفرادی فرید جهانگیر

تاریخ: جمعه۲۴اسفند۱۳۹۷تاسشنبه۲۰فروردین۱۳۹۸

مکان: گالری ایران‌شهر

ساعت: ۱۷-۲۰

اطلاعات جزئی: تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان ...

 
به انتخاب

تاریخ: جمعه۲۴اسفند۱۳۹۷تاجمعه۱۶فروردین۱۳۹۸

مکان: گالری اِمکان

ساعت: ۱۶-۲۰

اطلاعات جزئی: تهران، خیابان میرزای شیرازی، کوچه دوم، پلاک ۳، زنگ ...

 
پانصد ششصد هفتصد هشتصد نهصد

تاریخ: جمعه۲۴اسفند۱۳۹۷تاجمعه۱۶فروردین۱۳۹۸

مکان: گالری آس

ساعت: ۱۰-۲۲

اطلاعات جزئی: تهران، شریعتی، بالاتر از پل رومی ،جنب بانک پارسیان ...