احمد خاتمی: به یک آب‌نبات تلخ اروپایی‌ها قانع نباشید
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳
 
احمد خاتمی: به یک آب‌نبات تلخ اروپایی‌ها قانع نباشید
 
مثبت نیوز - امام‌جمعه موقت تهران، گفت: پیام رونمایی از موشک بالستیک دزفول این بود که که اگر دشمنان بخواهند کمترین تعرضی به نظام اسلامی داشته باشند، این موشک‌ها مانند صاعقه بر سرشان فرود خواهد آمد.

حجت الاسلام احمد خاتمی در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه این هفته تهران با بیان اینکه حضرت صدیقه طاهره در یک روایتی بسیار نورانی فرمودند کسی که بتواند عبادت خالص خود را به پیشگاه خدا ببرد، خداوند هم بهترین مصلحت‌های خود را برای او فراهم خواهد کرد، اظهار کرد: فردا سالگرد شهادت حضرت صدیقه طاهره دخت گرامی نبی اکرم است. فاطمه کیست؟ بهترین معرف انسان فرزند انسان است که انسان را کامل می‌شناسد. امام کاظم (ع) در یک روایت صحیح السند مادر خود را با دو کلمه صدیقه و شهیده معرفی می‌کند. صدیقه از ریشه صدق است به این معنا است که نه گفتارش غیر صادقانه است و نه رفتارش.

امام‌جمعه موقت تهران، عنوان کرد: خداوند حضرت ابراهیم و حضرت ادریس و حضرت مریم را با قید صدیق معرفی می‌کند. مقام صدیقین از نگاه قرآن بعد از انبیا آمده است. این مقام والا یعنی کسی که تجلی صداقت در ایمان و دین است. امام کاظم (ع) مادر خود را چنین می‌ستایند. علامه مجلسی از صدیقه عصمت را فهمیده است اما عصمت فاطمه را از آیه تطهیر هم می‌توان فهمید ولی فاطمه اسلام مجسم است یعنی در عرصه ارتباط با خدا فاطمه آنچنان است که غضبش غضب خدا و رضایش رضای خدا است.

وی، خاطرنشان کرد: نماز فاطمه چنان است که برای آسمانیان درخشندگی دارد. نماز فاطمه نماز دیگری است. دگر دوستی و ایثار ایشان بی نظیر است. در عرصه سیاسی حضرت فاطمه به گونه‌ای بود که ۸۵ و ۹۵ روز پس از رحلت پیامبر از ولایت دفاع کردند و بارها در سخنان خود گفتند چه شد که غدیر را فراموش کردید؟ بارها فرمود چرا به بیراهه می روید؟ نگویید فاطمه به مرگ طبیعی از دنیا رفت. فاطمه در راه خدا به شهادت رسید.وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود و در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به روایتی از حضرت فاطمه (س)، گفت: از مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و عفو حدود ۵۰ هزار نفر برای بازگشت به زندگی و اجتماع و فراهم کردن این زمینه توسط قوه قضائیه تشکر می‌کنیم. سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت پیروزی انقلاب نیز قابل تقدیر و ستایش بود. نکته قابل توجه دیگر رونمایی از موشک بالستیک دزفول بود که در راستای سیاست بازدارندگی است و سیاست دفاعی نظام اسلامی است. کمترین پیام این رونمایی این است که اگر دشمنان بخواهند کمترین تعرضی به نظام اسلامی داشته باشند این موشک‌ها مانند صاعقه بر سرشان فرود خواهد آمد.

خاتمی، تصریح کرد: ۱۹ بهمن سالروز رژه قهرمانان همافر نیروی هوایی در پیشگاه امام بود. از آن روز نیروهای مسلح ما، ارتش جمهوری اسلامی، بسیج و.. بازوی پرتوان امام این ملت و مردم هستند. آنچه در رابطه با چهلمین سال انقلاب باید بگویم این است که طاغوتی‌ها جهل سال پیش می‌رفتند گفتند ۶ ماه دیگر، یک سال دیگر بر می‌گردیم. چهل سال است خمیازه برگشتن می کشند. خیلی هاشان این آرزوها را به گور بردند و مردند و خیلی‌های دیگر نیز این آرزو را به گو خواهند برد. چهلمین سال است که هم جشن انقلاب می‌گیرم و هم فجر فاطمی برگزار می‌کنیم. چرا آمریکایی‌ها هنوز ناکام هستند. این سوال نشان می‌دهد عامل موفقیت چهل ساله ما چه بود.

امام‌جمعه موقت تهران، اظهار کرد: عامل اول این بود که این انقلاب خدایی بود. یعنی رهبر خدایی، مردم الهی، شعارها و انگیزه‌ها الهی. تردید نکنید در این چهل سال هرجا خدایی گام برداشته شد پیروز شدیم و هرجا این عنصر کمرنگ شد آن نقطه نقطه آسیب است. مسئولان برای خدا و مردم عمل کنند من از همین تریبون قول خواهم داد دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد. دومین عامل اطاعت از ولایت فقیه بود. شما چهل سال به ولی فقیه دیروز امام راحل و مقام معظم رهبری گفتید از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن شعار هم ندادید، عمل کردید. کشور آسیب ندید چون شما پشتیبان ولی فقیه بود. همین امر چله انقلاب را رقم زد.

وی ادامه داد: مردم ما مردم با بصیرتی هستند. صدام دیوانه به ایران حمله کرد و گفت سه روزه و یا یک هفته تهران را می‌گیرد. شما با تمام جان وارد میدان شدید. بیش از ۲۰۰ هزار شهید برای دفاع از میهن اسلامی داشتید. این یعنی بصیرت. در فتنه ۸۸ شما فهمیدید قصه، دعوای ریاست جمهوری نیست. قصه براندازی نظام است و شما حماسه کم نظیر قابل مقایسه با پیروزی انقلاب راه انداختید. آمدید و فقط عکس امام و مقام معظم رهبری آوردید و گفتید این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده. شما فهمیدید در این فتنه‌ها اوباما و رژیم صهیونیستی است. شما چشم فتنه را کور کردید.

خاتمی با بیان اینکه چهارمین عامل حضور شما بود، عنوان کرد: هرجا انقلاب نیاز داشت شما آمدید. راه پیمایی‌ها آمدید. امسال دشمنان شما می‌خواهند چک کنند با این همه فشار اقتصادی باز هم می‌آیند یا نمی‌آیند. به کوری چشمشان امسال باشکوه‌ترین راهپیمایی چهل ساله رقم خواهد خورد. عامل پنجم موفقیت انقلاب عامل مقاومت بود. آموزگار نخست وزیر شد و شما شعار دادید ما میگیم شاه نمی‌خواهیم نخست وزیر عوض می‌شود. آنقدر شعار مرگ بر شاه دادید که شاه مرد. می‌خواهند شما را خسته نشان دهند اما به یاری خدا شما خسته نخواهید شد و دشمنانتان را خسته خواهید کرد. مرگ بر شاه‌های شما نفرت از استکبار بود.

امام‌جمعه موقت تهران، خاطرنشان کرد: همه و مسئولین باور کنند نفرت از استکبار را. باور کنید اینها خیرخواه شما نیستند و می‌خواهند شما مدام مشکل داشته باشید. شما را به خدا به یک آبنات تلخ آمریکایی‌ها امیدوار نباشید. فضول‌ها چه ربطی به شما دارد که FATF را امضا کنند؟ این یک تصمیم داخلی است و مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم خواهد گرفت. شما فضولی نکنید به شما چه؟

وی در پایان، بیان کرد: شما مردم در برابر مشکلات اقتصادی مقاومت کردید. با مدیریت جهادی، نظارت دقیق بر قیمت‌ها، برخورد قاطع با مفسدان می‌توانید اینها را پشت سر بگذراید. شما در شرایط کلان پشت نظام بوده‌اید اگر به دنبال حفظ وحدت هستید با وجود اختلاف سلیقه طبیعی با دشمن مرزبندی داشته باشید و گویشتان خشمگینانه نباشد. هرچه می‌خواهید بر سر آمریکا داد بزنید دوست صمیمی شما آمریکا نیست که با او با عصبانیت و اخم صحبت می‌کنید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 13955
 


 
 
 
ایوان بند

تاریخ: دوشنبه۲۱مرداد

مکان: برج میلاد

ساعت: ۱۷:۳۰/۲۱:۳۰

اطلاعات جزئی: ایوان بند در اسفند سال 1395 توسط حسین شریفی و فواد ...

 
گروه دال

تاریخ: دوشنبه14مرداد

مکان: تالار وحدت

ساعت: 21:30

اطلاعات جزئی:

 
روزبه نعمت الهی

تاریخ: چهارشنبه2مرداد

مکان: مرکز همایشهای برج میلاد

ساعت: 18:30/21:30

اطلاعات جزئی:

 
روزبه بمانی

تاریخ: 6تیرماه98

مکان: برج میلاد

ساعت: 19:00/22:00

اطلاعات جزئی:

 
علی زند وکیلی

تاریخ: 20خردادماه98

مکان: برج میلاد

ساعت: 18:45|21:45

اطلاعات جزئی: علی زند وکیلی خواننده و نوازنده ایرانی فعالیت‌ هنری ...

 
مولن روژ

تاریخ: از9تيرتا4مرداد

مکان: پردیس سینمایی باغ کتاب

ساعت: 21:00

اطلاعات جزئی: کارگردان : حسین پارسایی نویسنده: آرش عباسی تهیه ...

 
مرد بالشی

تاریخ: از15تیرتا3مرداد

مکان: پردیس تئاتر شهرزاد 2

ساعت: 16:00/19:15

اطلاعات جزئی: «مرد بالشی» نویسنده: مارتین مک دونا مترجم: زهرا ...

 
جنایات و مکافات

تاریخ: از19خردادماه98

مکان: تالار وحدت

ساعت: 18:00

اطلاعات جزئی: نویسنده، طراح و کارگردان: رضا ثروتی بر اساس اثری ...

 
زنگوله تبتی

تاریخ: 15تا24فروردین98

مکان: تماشاخانه دیوار چهارم

ساعت: 19:30

اطلاعات جزئی: تهیه کننده، دراماتورژ و کارگردان: نادر نادرپور نویسنده:...

 
مکبث

تاریخ: از16فروردین/تا2اردیبهشت97

مکان: پردیس تئاتر شهرزاد

ساعت: 19:00

اطلاعات جزئی: نویسنده و کارگردان: امیر دژاکام مترجم: غزاله جهان ...

 
نام من عشق است...

تاریخ: خرداد

مکان: فرواگ

ساعت: ۹۸

اطلاعات جزئی: مثبت نيوز - اولین آلبومی است که با صدای فرواگ منتشر ...

 
قله

تاریخ: خرداد

مکان: امیرعباس گلاب

ساعت: ۹۸

اطلاعات جزئی: آلبوم قله اولین آلبومی است که با صدای امیرعباس گلاب ...

 
در من برو شکار

تاریخ: خرداد

مکان: گروه داماهی

ساعت: ۹۸

اطلاعات جزئی: آلبوم در من برو شکار دومین آلبوم گروه داماهی است که ...

 
عالیجناب

تاریخ: اسفند

مکان: ایوان بند

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: آلبوم عالیجناب منتشر شد. اولین آلبوم ایوان بند ...

 
زندگی کن

تاریخ: اسفند

مکان: رضا صادقی

ساعت: ۹۷

اطلاعات جزئی: آلبوم جدید رضا صادقی زندگی کن نام دارد. زندگی ...

 
این سری عاشقانه باشه

تاریخ: ۲۸تیرتا۸مرداد

مکان: گالری هما

ساعت: ۱۱-۱۹

اطلاعات جزئی: ساله شریفی

 
ذات پنهان

تاریخ: ۲۸تیرتا۲مرداد

مکان: گالری طراحان آزاد

ساعت: ۱۶-۲۰

اطلاعات جزئی: ساناز دزفولیان

 
میدازولام

تاریخ: ۲۱تیرتا۲مرداد

مکان: گالری شیرین

ساعت: ۱۱-۱۹

اطلاعات جزئی: ساغر حمزه‌لو

 
نارنج‌ها می رسند

تاریخ: جمعه۳۱خردادتاسشنبه۱۱تیر

مکان: گالری هما

ساعت: ۱۱-۱۹

اطلاعات جزئی:

 
روزی روزگاری در ایران

تاریخ: جمعه۲۰اردیبهشت۹۸تاجمعه۲۴خرداد۹۸

مکان: موسسه کاف

ساعت: ۱۷-۲۰

اطلاعات جزئی: موسسه‌ی کاف میزبان آثار هنرمند سرشناس لهستانی، اولاف ...